Lietuvos fiskalinė politika bei jos raida


Lietuvos fiskaline politika 2011. Fiskalines politikos raida. Lietuvo fiskaline politika. Politikos raida. Pinigų politika ir jos raida. Lietuvos r 1918 -1940 uzsienio politika skaidrės. Fiskaline politika referatas. Lietuvos biudžeto politika. Fiskalines politikos raidos ypatumai. Lietuvos fiskaline politika referatas.

Įvadas. Fiskalinės politikos esmė. Lietuvos fiskalinė politika. Metais. Lietuvos fiskalinė politika nuo. Metų. Išvados. Literatūra. Šiame darbe nagrinėjau Lietuvos fiskalinės politikos raidą nuo 1918 metų iki šių dienų, taip pat aptariau fiskalinės politikos esmę, pagrindinius reguliavimo metodus.

Esminis skirtumas tarp pinigų politikos ir fiskalinės politikos yra tas, kad pinigų politika yra visuma priemonių, kurios taikomos užtikrinti pinigų stabilumą, o fiskalinė politika yra visuma ekonominių santykių, kurie susiformuoja tarp valstybės ir gyventojų bei įmonių, formuojant ir panaudojant valstybės biudžetą ir kitus finansinius fondus.

Lemiamą įtaką valstybės fiskalinei politikai ir santykiams tarp minėtų subjektų turi mokesčių politika. Priklausomai nuo to kas ir kaip apmokestinama, o taip pat kam naudojamos surinktos pajamos galima spręsti apie gyventojų, socialinių grupių, o taip pat apie įmonių, atskirų ūkio šakų finansinį pajėgumą, galimybes. Lietuvos fiskalinė politika.

Šiame darbe nagrinėjau Lietuvos fiskalinės politikos raidą nuo 1918 metų iki šių dienų, taip pat anuosmukius ir depresijas sukelia per mažos išlaidos. Siekdama padidinti visumines išlaidas nuosmukių ar depresijų metu, vyriausybė gali padidinti nacionalinį produktą ir tokiu būdu suteikti bedarbiams dabą. Kartais visuminę paklausa didėja per greitai: ekonomikoje pasiekiamas visiškas užimtumas ir kainos pradeda augti. Ribodama visuminę paklausą, vyriausybė gali sulėtinti infliacijos tempus.

Fiskalinė arba biudžeto politika – tai valstybės priemonių planas, kuriuo siekdama per biudžeto išlaidų ir pajamų santykį reguliuoti ekonomikos procesus.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2598 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lietuvos fiskalinė politika bei jos raida
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos fiskalinė politika bei jos raida. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-fiskaline-politika-bei-jos-raida.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:46
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo