Lietuvos geležinkeliai infrastruktūra, istorija ir veikla


Įvadas. Istorija. ab – Lietuvos geležinkeliai ” organizacijos bendra charakteristika. Valdymo struktūros. Rodikliai. Keleivių vežimo rodikliai. Krovinių gabenimo rodikliai. Geležinkelio sandara. Geležinkelio kelio sankasa. Lokomotyvai. Išvados.

• Veiklos pobūdis – AB „Lietuvos geležinkeliai“ užsiima krovinių ir keleivių pervežimais ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu. Krovinių vežimo procesas – tai fizinis prekių gabenimas iš vieno geografinio taško į kitą. Pagal šį vežimas yra labai paprastas procesas. Taip iš principo yra, tačiau lygiagrečiai su vežimu atliekama kitų darbų, kurie padaro vežimą sudėtingu, daug kontrolės, darbo ir pastangų reikalaujančiu procesu.

• Organizacijos dydis – Organinacijoje dirba 10 800 darbuotojų, iš kurių 1136- administracijos ir 9664 - gamybinio personalo darbuotojai. Daugiau negu trečdalis dirbančiųjų, t.y. 4045 – moterys.

• Darbuotojų kvalifikacijos, patirties, stažo ir amžiaus apžvalga – Amžiaus apžvalga yra 36metai. Šioje oraganizacijoje darbuotojai turi skirtingą darbo stažą. Vieni dirba 40 metų, kiti 30 metų ir mažiau. Nesenai įsidarbinusių žmonių darbo stažas jau siekia maždaug 5 metus. Seniau dirbusiųjų darbuotojų kvalifikacijos yra žymiai aukštesnis nei dabar dirbančiųjų, nes tie žmonės kurie seniausiai dirba, savo karjeros siekė daugelį metų, nors ir nėra baigę aukštūjų mokyklų. Kur dabar yra priimami žmonės, jie turi būti baigę 12 klasių, o norintys kilti karjeros laiptais turi turėti aukštesniuosius bakalaurus.

• organizacinės valdymo struktūros tipas : ,,Lietuvos geležinkeliai‘‘ naudoja klasikinius valdymo struktūros tipus: linijinė, funkcinė, linijinė - funkcinė, štabinė bei matricinė.

• struktūros privalumai ir trūkumai – Privalumai yra tie, kad linijinei valdymo struktūrai yra būdingas aiškus vienvaldiškumo principas. Atsakomybė yra paskirstyta visiems hierarchijos lygiams už kurias kiekvienas asmuo yra atsakingas ir privalo tą atsakomybę vikdyti. Tokioje valdymo struktūroje yra lengviau dirbti, nes kiekvienas žmogus už tam tikrą valdymo dalį yra gerai išmanantis ir specelizuotas dirbti. Taip pat žinome, kad tokioje valdymo struktūroje, kaip darbas yra pasiskirstomas, yra supaprastinamas, todėl darbai tampa aiškiau suprasti ir atlikti. Trūkumai yra tie, kad kartais tas darbo pasidalijimas nebūna vienodas. Kartais visa atsakomybė atitenka vienam asmeniui už kurį jis neturėtų būti atsakingas, nes tai buvo ne jam pavesta vikdyti.

• darbo pasidalijimo lygis - Darbo pasidalijimas paremtas vertikalios krypties principu, kai darbo veikla ir aptarimas vyksta tarp tam tikrų skyrių vadovų ir jų pavaldinių. AB ,,Lietuvos geležinkeliai’’ organizacijos darbo pasidalijimo pagrindinės gurpės:

  • Microsoft Word 3678 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (2440 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simas
  • Lietuvos geležinkeliai infrastruktūra, istorija ir veikla
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos geležinkeliai infrastruktūra, istorija ir veikla. (2015 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-gelezinkeliai-infrastruktura-istorija-ir-veikla.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 09:50
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo