Lietuvos gyventojų neigiamas požiūris į imigrantus, priežastys ir padariniai


Tyrimo problema Lietuvos gyventojų neigiamas požiūris į imigrantus, priežastys ir padariniai. Problemos pagrindimas. Problemos naujumas/aktualumas. Tyrimo objektas Imigrantų ir Lietuvos gyventojų santykiai. Tyrimo tikslas. Uždaviniai. Empirinio tyrimo metodas (apklausaTyrimo struktūra. Pagrindinės sąvokos. Darbo imigrantai. Nutautėjimas. Globalizacija. Vidaus. Politika. Šengeno sutartis. Nepasitenkinimas. Neobjektyvumas. Peršama nuomonė. Nelegalus darbas. Anketa.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimu centras„Vilmorus“ 2010m. atliko tyrimą norėdami sužinoti Lietuvos gyventojų požiurį į imigraciją ir darbo imigrantus Lietuvoje. Buvo apklausti 1004 lietuvos gyventojai. Net 57,8 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad imigracija Lietuvoje yra neigiamas reiškinys, net 48 proc.respondentų nenorėtųdirbti kartu su imigrantais. Taip pat net 65.9 proc. apklaustųjų teigia, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė turėtų riboti darbo imigraciją į Lietuvą. 47.9 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog Vyriausybė neturėtų teikti nei vienai šaliai pirmenybės dėl darbo imigrantų atvykimo į Lietuvą. 55.8 proc. apklaustųjų mano jog imigrantai nori pasinaudoti mūsų šalies socialine sistema.Taip pat 51.8 proc. šalies gyventojų mano, kad Lietuva nutautėja dėl imigrantų kaltės. 62.4 proc.apklaustųjų teigia, kaddažnai imigrantai dirba nelegaliai.Ir 59 proc. respondent mano, kad lietuvių požiūris į imigrantus yra neigiamas. Toks visuomenės požiuris yra įtakotas baimės dėl galimos konkurencijos Lietuvos darbo rinkoje. 84.7 proc. respondent mano, kad darbo vietas gali užimti imigrantai iš Europos Sąjungos, 72.5 proc. mano, kad gali užimti iš kitų šalių. Taip pat šis požiūris yra įtakotas žiniasklaidos, tik 7proc. apklaustųjų teko susidurti su darbo imigrantais, o 79.2 proc. respondent atsakė, kad jų požiūris į imigrantus yra paremtas žiniasklaida. Jos skleidžiama informacijadažna būna neobjektyvi ir formuojanti netinkamą visuomenės požiūrį.

Šių dienų globalėjančiame pasaulyje plečiasi darbo rinka, dėl kai kurių šalių vykdomos vidaus politikos, pasaulinės krizės, tų valstybių žmonės priversti ieškotis darbo vietų svetur. Taigi Lietuvos gyventojai neturėtų bijoti imigrantų ir žvelgti į juos kaip į to pačio likimo žmones, turint galvoje, kad mūsų pačių tautiečiai imigruoja į kitas Europos Sąjungos šalis ieškodami darbo, kiti netgi pastoviai gyvena ir kuria šeimas. Europos migracijos tinkle duomenimis, 2011m. išvykimą iš Lietuvos deklaravo 54tūkst.Lietuvos gyventojų. Laisvo asmenų judėjimo sąvoka buvo įtvirtinta pasirašant Šengeno sutartį 1985m. kuri užtikrina Europos Sajungos piličiams laisvą judėjimą Europos Sąjungos valstybėse. 2007 m. gruodžio 21d. prie Šengeno erdvės prisijungė ir Lietuva. Kadangi Šengeno erdvė paskatino didesnį Europos Sąjungos globalizacijos procesą, į tai turėtų tolerantiškai reaguoti ir patys Lietuvos piliečiai ir nepriimti to kaip neigiamo dalyko.

  • Microsoft Word 112 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1823 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laurita
  • Lietuvos gyventojų neigiamas požiūris į imigrantus, priežastys ir padariniai
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos gyventojų neigiamas požiūris į imigrantus, priežastys ir padariniai. (2015 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-gyventoju-neigiamas-poziuris-i-imigrantus-priezastys-ir-padariniai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 11:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo