Lietuvos gyventojų pajamų ir išlaidų formavimas


Gyventojų pajamų ir išlaidų apskaita. Gyventojų pajamų ir išlaidų formavimasis lietuvoje.. Šeimos pajamu ir islaidu lentele. Lietuvos gyventoju pajamu ir islaidu rodikliai. Pajamu islaidu lentele word. Seimos pajamu ir islaidu analize. Darbo pajamu formavimas. Gyventoju pajamu ir islaidu formavimas lietuvoje. Namu ukio islaidu lentele. Šeimos išlaidų lentelė.

Pajamos. Gaunamos pajamos. Pajamų struktūra. Darbo pajamos ir pajamos iš turto. Išlaidos. Daromos išlaidos. Namų ūkių išlaidos. Vidutinės vartojimo išlaidos. Vartojimo išlaidų struktūra. Biudžetas. Bendrasis vidaus produktas. Išvados. Naudota literatūra.

Pinigai yra vienas svarbiausių šio laikmečio rodiklių. Jie ne tik reguliuoja kiekvieno iš mūsų gyvenimą, bet ir lemia tai kaip mes gyvename. Jeigu žmogus turi daugiau pinigų jis gali daugiau negu tas, kuris jų turi mažiau, jis gali daugiau sau leisti.

Viso pasaulio žmonės jau seniai žino kas tai yra pinigai. Jie tuos pinigus uždirba, juos leidžia, disponuoja jais kaip nori. Tačiau tik vienetai iš jų žino, kad yra visokiausi ekonominiai reiškiniai, ar kad ir jie patys yra ekonomikos dalis. Lietuva taip pat nėra išimtis. Čia žmonės dirba, gauna atlyginimus, priedus prie jų, studentai gauna stipendijas, pensininkai gauna pensijas, invalidai gauna pašalpas ir taip toliau. Kitaip tariant, visi mano išvardinti žmonės gauna pajamas, kurias jie paskirsto kaip nori ir gali jas išleisti (sumokėti mokesčius, pirkti prekes, pirkti paslaugas ir panašiai). Tie išleisti pinigai jau yra išlaidos.

Kiekvienas žmogus planuoja savo biudžetą, jis išlaidas derina su pajamomis (kad išlaidos neviršytų pajamų), nes kitokiu atveju jis gali neapskaičiuoti ir išlaidomis viršyti savo pajamas, tai reikštų, kad jis turėtų skolintis pinigų padengti tam skirumui tarp pajamų ir išlaidų. Tokiu būdu tas asmuo po truputį įsiskolintų ir po kurio laiko nepajėgtų savo pajamomis padengti įsiskolinimų, o toks asmuo yra patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn siekiant išieškoti skolas. Todėl matome, kad pajamų ir išlaidų numatymas bei formavimas yra labai svarbus ir reikalingas procesas, norint neviršyti savo piniginių galimybių ir išlaikyti pusiausvyrą tarp gaunamų ir išleidžiamų pinigų.

Aš šiame darbe aprašysiu kokios yra pajamos, kokios yra išlaidos, paaiškinsiu kuo jos skiriasi, pateiksiu keletą lentelių ir garfikų, kad būtų galima aiškiau įsivaizduoti kaip dabar vyksta pajamų ir išlaidų formavimas ir kaip tai buvo daroma anksčiau. Nors čia pateikiami ir ne visiškai nauji duomenys, tačiau ir iš pateiktų duomenų galime susidaryti vaizdą kaip pajamos ir išlaidos paskipajamos yra visos įplaukos, kurias namų ūkiai, tai yra, šeimos gavo iš kitų ekonominių vienetų arba sumažindami savo namuose turimą turtą tai yra jį pardavus. Į pajamas įjungiamos įplaukos tiek pinigine, tiek ir natūrine išraiška. Tačiau nemanykite, kad pajamos tik tokia siaura sąvoka. Iš tikrųjų ydisponuojamos pajamos – į bendrąsias pajamas įjungtosvisos piniginės ir natūrinės pajamos, gautos už darbą, iš ūkininkavimo, verslo, amatų, laisvos profesinės veiklos, o taip pat pensijos, įvairios pašalpos, stipendijos, pajamos iš turto, renta.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2011 m.
  • 18 puslapių (3774 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ingrida
  • Lietuvos gyventojų pajamų ir išlaidų formavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos gyventojų pajamų ir išlaidų formavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-gyventoju-pajamu-ir-islaidu-formavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 21:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo