Lietuvos gyvybės draudimo analizė


Įvadas. Gyvybės draudimo samprata teoriniu aspektu. Draudimo istorija ir ištakos. Draudimo verslo pradžia Lietuvoje. Gyvybės draudimo samprata. Gyvybės draudimas Lietuvoje. Lietuvos gyvybės draudimo rinkos analizė. Lietuvos gyvybės draudimo rinka po nepriklausomybės atkūrimo. Išvados. Summary. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas. Nuolat augant visuomenės poreikiams, norui jaustis bei gyventi saugiai, pasikeitė ir žmonių požiūris bei suvokimas apie gyvybės draudimo naudą. Šiais laikais žmogui gyvenime svarbu jo turtas, pajamos, šeiminė padėtis ir sveikatos būklė. Visi šie dalykai yra glaudžiai susiję, žmonės bijo visa tai prarasti. Siekdami išvengti nuostolių, šią riziką vis dažniau perduoda draudimo įmonėms, brokeriams ar tarpininkams. Nors lig šiol draudiminiai santykiai Lietuvoje buvo pakankamai problemiški, žmonės vis labiau pasitiki draudimo kompanijomis ir jų siūloma paslauga − gyvybės draudimu. Tokius santykius lėmė pavėluotas gyvybės draudimo verslo vystymasis Lietuvoje, lyginant su Vakarų šalimis. Žvelgiant į pastarąjį dešimtmetį Lietuvos draudimo rinka sparčiai augo. Dėl 2008 metais prasidėjusios pasaulinės krizės augimo tempai sulėtėjo ir rezultatai pablogėjo. Buvo pasirašoma daug mažiau draudimo sutarčių ir sumažėjo skiriamos draudimo įmokos dydis. Krizei pasibaigus draudimo rinka pamažu pradėjo atsigauti ir stabilizavosi.

Siekiant išanalizuoti pasirinktą temą, šiame darbe pateikiamos susistemintos įvairių autorių nuomonės ir tyrimų rezultatai apie gyvybės draudimo plėtrą, vystymąsi ir rinką Lietuvoje.

Darbo objektas – Lietuvos gyvybės draudimo rinka.

Darbo tikslas – išanalizuoti ir įvertinti Lietuvos gyvybės draudimo rinką pagal pasirašytas gyvybės draudimo įmokas nuo nepriklausomybės metų.

Darbo uždaviniai:

1. Išanalizuoti draudimo sampratą remiantis moksline literatūra;

2. Apibrėžti gyvybės draudimo produktą Lietuvoje;

3. Sudaryti gyvybės draudimo bendrovių reitingus rinkoje pagal pasirinktus rodiklius.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, sisteminimas, interpretavimas, lyginimo, horizontalioji bei vertikalioji analizė, apibendrinimas

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Adobe PDF 919 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Lietuvos gyvybės draudimo analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos gyvybės draudimo analizė. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-gyvybes-draudimo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 01:52
×