Lietuvos importo analizė


Lietuvos importo apimtys. Imones importo analize iš ispanijos. Importo motyvai.

Ekonomikos analizė. Įvadas. Importo motyvai. Lietuvos importo apimčių analizė. Lietuvos ir Ispanijos apsoliutaus pranašumo analizė. Grafikus galima braižyti ranka.


Prekyba ir verslas jau nuo senų laikų yra tarptautinis. Vietiniai verslininkai, gana sėkmingai parduodantys savo gaminius vietinėje rinkoje, greitai suvokė, jog tai galėtų sėkmingai daryti ir kaimyniniuose ar netgi tolimesniuose regionuose.

Nepriklausomoje Lietuvoje pereinant nuo centralizuotos planinės ekonomikos didelius pokyčius patyrė užsienio prekyba. Suirus sovietinei centrinio planavimo sistemai, pirmaisiais atkurtos nepriklausomybės metais sugriuvo daugelis rinkų. Didžiausią įtaką šalies užsienio prekybos raidai turėjo šie svarbiausi politiniai, socialiniai ir ekonominiai pokyčiai: vyriausybės vykdoma užsienio prekybos politika, eksportuojamų ir importuojamų prekių struktūra, regioninės ekonominės krizės, dvišaliai ir regioniniai laisvos prekybos susitarimai, integracija į Pasaulinę prekybos organizaciją.

Tarptautinė prekyba – tai prekių ir paslaugų judėjimas tarp šalių, kuris susieja nacionalinius ūkius į bendrą rinkos sistemą ir sustiprina šalių tarpusavio ekonominę priklausomybę. Laisvos prekybos politika, laisvas prekių ir paslaugų, kapitalo ir žmonių judėjimas skatina ko nkurenciją, naujų technologijų, prekių rinkų paiešką. Vykstant tarptautinei prekybai, šalys specializuojasi tam tikrų prekių gamyboje, išsiplėtus prekių rinkai didėja jų gamyba, o padidėjus gamybos apimčiai, mažėja prekių gamybos išlaidos. Be to šalis specializuojasi gaminti tai, kas jai efektyviau. Kadangi ne visos šalys gali gaudyti žuvį jei šalyje nėra vandens telkinių, taip pat ne visos šalys gali auginti bananus, apelsinus ar kavą, nes tam nepalankus klimatas. Taigi vykstant vykstant tarptautiniams mainams, šalys aprūpina pasaulinį ūkį tomis prekėmis, kurias jos gali išauginti, sukurti, pagaminti šalies viduje kuo pigiau. Šalys importuoja tokia produkciją ar paslaugas, kurių gamyba šalyje būtų žymiai brangesnė, negu jos įsigijimas pasaulinėje rinkoje.

Darbe analizuojama Lietuvos tarptautinė prekyba, konkrečiai Lietuvos importo apimčių analizė nuo 1996 metų iki 2008 metų.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti importo motyvus.

2.Išanalizuoti Lietuvos importo apimtis nuo 1996 – 2008 m.

3.Padaryti Lietuvos ir Ispanijos absoliutaus pranašumo analizę.

Darbo metodai: Mokslinės teorinės literatūros, statistikos departamento statistinių duomenų ir kitų informacijos šaltinių analizė.

  • Ekonomika Analizės
  • 2012 m.
  • Kestis
  • 12 puslapių (2041 žodis)
  • Kolegija
  • Ekonomikos analizės
  • Microsoft Word 34 KB
  • Lietuvos importo analizė
    9 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos importo analizė. (2012 m. Gegužės 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-importo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:11