Lietuvos importo ir eksporto analizė ir jų poveikis Lietuvos prekybai su užsieniu


Įvadas. Užsienio prekyba. Visoms tarptautinių komercinių operacijų rūšims ir jų įgyvendinimo priemonėms būdingas vienas bendras bruožas – jos yra tarptautiniai komerciniai mainai – tai užsienio prekyba. Plačiaja prasme užsienio prekybą sudaro dvi dalys. Eksportas, apimantis viską, kas komerciniu pagrindu išvežama iš šalies į užsienį. Importas, apimantis viską, kas komerciniu pagrindu iš užsienio įvežama į šalį. Eksportas ir importas yra vieno reiškinio dvi pusės, priklausomai nuo to, kurios šalies – savos ar svetimos – požiūriu tertinsime tarptautinę komercinę operaciją. Kas vienai valstybei yra eksportas, tas jos užsienio partneriui bus importas, ir atvirkščiai. Eksporto ir importo poveikis šalies nacionalinei ekonomikai turi nevienodą reikšmę. Eksporto samprata. Eksporto procedūros. Eksporto muitai. Eksporto subsidijos. Eksporto kreditai. Ekspoto kvotos. Savanoriški eksporto apribojimai. Importo samprata. Importo procedūros. Importo kvota. Importo licenzijavimas. Importo reguliavimo administracinės priemonės. Importo mokesčiai ir rinkliavos. Lietuvos užsienio prekyba. Tarptautinė logistika samprata. Tarptautinės logistikos tipai. Tarptautinės logistikos tikslai. Tarptautinės logistikos organizavimas. Tarptautinės logistikos paslaugos. Skirtumai tarp vidinės ir tarptautinės logistikos. Išvados. Užsienio prekybą sudaro dvi dalys eksportas ir importas. Eksportas apima šalyje pagamintų prekių pardavimą užsienio rinkose per brokerius ar užsienio paskirstymo centrus. Importas yra įprasta strategija daugeliui kompanijų tiek išsivysčiusiose, tiek ir mažiau išsivysčiusiose šalyse. Priedai. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikinė tarptautinė prekyba – tai neatskiriama kasdieninio gyvenimo dalis. Viena su kita prekiaudamos šalys gali įsigyti užsieninių prekių žemesnėmis kainomis, negu gamindamos tokias pat prekes šalies viduje. Šiandieniniame verslo pasaulyje akivaizdūs verslo globalizacijos reišikiniai, tai yra nacionalinis verslas tampa tarptautiniu. Tarptautinės prekybos pagrindas yra mainai ir specializacija.

Tarptautinė logistika – tai aukštesnio verslo logistikos pakopa (materialių srautų planavimas, organizavimas ir kontrolė atliekama tarptautiniu mastu).

Mūsų darbo tikslas – išanalizuoti eksporto, importo procesus, jų poveikį Lietuvos prekybai su užsieniu. Išnagrinėti tarptautinę logistiką, jos tipus, tikslus, strategijas, organizavimą. Išsiaiškinti jos santykį su Europos Sąjungos rinka. Trumpai aptarėme skirtumus tarp tarptautinės ir vidinės logistikos.

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 237 KB
  • 2013 m.
  • 31 puslapis (5978 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Lietuvos importo ir eksporto analizė ir jų poveikis Lietuvos prekybai su užsieniu
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos importo ir eksporto analizė ir jų poveikis Lietuvos prekybai su užsieniu. (2013 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-importo-ir-eksporto-analize-ir-ju-poveikis-lietuvos-prekybai-su-uzsieniu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:01
×