Lietuvos ir Didžiosios Britanijos užimtumo rodiklių lyginamoji analizė


Įvadas. Gyventojų užimtumo samprata. Lietuvos ir Didžiosios Britanijos užimtumo rodiklių lyginamoji analizė. Išvados. Literatūra.

Darbo objektas – Lietuvos ir Didžiosios Britanijos užimtumo rodikliai.

Darbo tikslas – atlikti Lietuvos ir Didžiosios Britanijos užimtumo rodiklių lyginamają analizę.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti gyventojų užimtumo sampratą.

Atlikti Lietuvos ir Didžiosios Britanijos užimtumo rodiklių analizę.

Darbo metodai. Statistinių duomenų lyginamoji analizė.

D. Britanija lyginant su Lietuva yra ekonomiškai stipresnė šalis. Apžvelgsiu pagrindinius Lietuvos ir D. Britanijos užimtumo rodiklius.

Iš pateiktų duomenų matome, jog Lietuvoje gyventojai nesirenka darbo, kuriame dirbtų ne visą darbo dieną, tačiau tai gana populiaru D. Britanijoje.

Žemas vyrų, žemos kvalifikacijos darbuotojų ir jaunuolių užimtumo lygis. Žemos kvalifikacijos darbuotojų užimtumo lygis yra gerokai žemesnis. Vyresnio amžiaus darbuotojų užimtumo lygis yra aukštas, tačiau mažėja ir vyrų, ir moterų. Jaunuolių nedarbo lygis yra aukštas.

Mažai taikomas lankstus darbo grafikas. Griežti užimtumo apsaugos teisės aktai.

Didelė bedarbių ir darbuotojų skurdo rizika Neveiklumo spąstai antrajam uždirbančiam asmeniui poroje, palyginti su ES vidurkiu, yra didesni.

Prasti profesinio mokymo, įgyjant vidurinį išsilavinimą, ir (penkiolikmečių) skaitymo ir matematikos mokymosi rezultatai.

Pagrindinės Didžiosios Bitanijos užimtumo problemos:

Vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas didesnis nei ES.

Iš visų pateiktų duomenų apie Lietuvos ir Didžiosios Britanijos užimtumo rodiklius galime, matyti, jog D. Britanijos užimtumo rodikliai yra geresni. D. Britanijos užimtumo lygio 20 – 64 metų amžiaus grupėje nepaveikė ekonominė krizė, ko negalėtume pasakyti apie Lietuvos užimtumo lygį šioje amžiaus grupėje. 2010 m. Lietuvoje užimtumo lygis buvo pats mažiausias 2009 – 2013 m. laikotarpiu. Taip pat 2010 m. Lietuvoje nedarbo lygis buvo pats didžiausias. Išsiaiškinome, jog tiek Lietuvoje, tiek Didžiojoje Britanijoje didžiausias nedarbo lygis yra grupėje vyrų 15 – 64 metų amžiaus. Tačiau mažiausias nedarbo lygis abiejose šalyse yra vyresniųjų darbingo amžiaus grupėje (55 – 64 m. amžiaus). Lietuvoje aukštąjį išsilavinimą turi net 3,6 proc. daugiau gyventojų, tačiau D. Britanijoje pagrindinį ir vidurinį išsilavinimus turinčių gyventojų yra žymiai daugiau. Lietuvos gyventojai nesirenka darbo, kuriame dirbtų ne visą darbo dieną, tačiau tai gana populiaru D. Britanijoje.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1707 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raimonda
  • Lietuvos ir Didžiosios Britanijos užimtumo rodiklių lyginamoji analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Lietuvos ir Didžiosios Britanijos užimtumo rodiklių lyginamoji analizė. (2015 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-didziosios-britanijos-uzimtumo-rodikliu-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:36
×