Lietuvos ir Estijos biudžetai


Įvadas. Teorinė dalis. Valstybės biudžeto esmė. Biudžeto klasifikacija. Valstybės biudžeto sandara. Biudžeto pajamos ir išlaidos. Biudžeto subalansavimo problema. Valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų klasifikacija. Biudžeto vykdymas (Lietuvoje). Lietuvos ir Estijos analizė. Biudžeto pajamos. Biudžeto išlaidos. Biudžeto deficitas ir valstybės skola.

Šis grafikas,tik patvirtina akstesnius duomenis. Kaip ir minėjome Estijos biudžetas kur kas geriau balansuojamas ir tai puikiausiai matosi kriziniu laikotarpiu (2008m.-2011m.),kur praraja tarp Lietuvos biudžeto deficito ir Estijos biudžeto proficito yra milžiniška. Estijos valstybė turi mažiausią skolą Europoje. Tik 6 proc. nuo BVP. Estijos valdžia žymiai protingiau tvarko savo finansus nei mes,todėl toliau panagrinėsime Lietuvos skolą,kuri yra labiau problematiška.Viena iš didžiausių nesubalansuoto biudžeto problemų yra valstybės skolos valdymas. Kiekvienų metų deficitų suma - bendra valstybės skola. Lietuvoje,kasmet apie 2 milijardai litų tenka vien valstybės skolos palūkanoms sumokėti. Apžvelgsime paskutinius du metus:

2011 metais biudžeto deficitas siekė 5,5% tuometinio BVP, t.y. 5,84 milijardus litų (5,3% visų valstybės išlaidų skirta valstybės skolos valdymui – 36*0,053=1,9 milijardai litų).

  • Microsoft Word 590 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (3474 žodžiai)
  • Universitetas
  • Martynas
  • Lietuvos ir Estijos biudžetai
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos ir Estijos biudžetai. (2014 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-estijos-biudzetai.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 03:53
×