Lietuvos ir Europos Sąjungos santykių dešimtmetis


Lietuvos ir Europos Sąjungos santykių dešimtmetis. Darbo tikslas. Įvadas. Įvykių chronologija. Išvados. Literatūra.

Sužinoti ir suprasti, kokie buvo tuometinės Lietuvos ir Europos Sąjungos santykiai nuo 1990 iki 1999 metų. Išanalizuoti faktus. Padaryti tam tikras išvadas.

Jau 1991 m. Rugpjūčio 27 dieną, tuometiniai Europos Bendrijos užsienio reikalų ministrai pripažino, jog atėjo laikas Lietuvos Respublikai (taip pat Latvijai ir Estijai), praėjus daugiau nei penkesdešimčiai metų susigrąžinti joms tinkamą vietą tarp Europos tautų. Dėl šios priežasties, Bendrija nusprendė neatidėlioti ir užmegzti su Lietuva, Latvija bei Estija diplomatinius santykius. Šis įvykis skaitomas kaip kelio pradžia į Europos Sąjungą.

Gegužės 3 dieną Briuselyje Lietuvos Respublikos delegacija ir Europos Parlamento vadovybė turėjo susitikimą. A. Saudargas (žinomas kaip Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras), pakviestas dalyvauti Strasbūre įvyksiančioje EP sesijoje. Gegužės 10 dieną į Komisijos pirmininką J. Delors’ą kreipėsi Lietuvos respublikos pirmininkas V. Landsbergis su prašymu, jog EB komisija pasmerktų SSRS veiksmus, kurie yra priešiški Lietuvos atžvilgiu. Liepos 6 dieną Lietuvos Respublikos AT-AS Pirmininkas V. Landsbergis su prašymu suteikti Lietuvai moralinę, politinę ir materialinę kreipėsi į J. Delors‘ą. Spalio mėnesio pabaigoje baltų intergrupė kreipėsi į ESBO konferenijoje dalivaujančias valstybės su prašymu suteikti Estijai, Latvijai ir Lietuvai galimybę stebėti konferenciją. Lapkričio mėnesį buvo įkurtas Baltijos šalių informacijos biuras Briuselyje veikęs kaip neoficiali Lietuvos atstivybė. Joje atstovavo nariai iš Baltijos šalių. Gruodžio 14 dieną buvo kreiptąsi į Europos viršūnių tarybą Romoje, su prašymu Latvijai, Estijai ir Lietuvai teikti ekonominę, politinę, kultūrinę paramą ne per SSRS.

Sausio mėnesį ES buvo prašoma imtis ryžtingų veiksmų, kad būtų nutraukta SSRS agresija Lietuvoje. EB užsienio reikalų ministrai griežtai pasmerkė betkokį jėgos naudojimą Baltijos šalyse. 21 dieną buvo kreiptąsi į EP pirmininką su prašymu kuo greičiau siųsti į Lietuvą delegaciją, kuri pabandytų padėtį po naujos sovietų agresijos bei padėtų su tuo susitvarkyti.

Tą pačią dieną buvo paskelbtas pranešimas, dėl padėties Baltijos šalyse.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2022 žodžiai)
  • Augustė
  • Lietuvos ir Europos Sąjungos santykių dešimtmetis
    10 - 9 balsai (-ų)
Lietuvos ir Europos Sąjungos santykių dešimtmetis. (2015 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-europos-sajungos-santykiu-desimtmetis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 08:36
×