Lietuvos ir Graikijos eismo saugumo palyginimas


Transporto referatas. Įvadas. Trumpai apie Lietuvą. Lietuvos keliai. Eismo įvykių statistika. Apmokestinti keliai Lietuvoje. Trumpai apie Graikiją. Graikijos keliai. Vairavimo ypatumai Graikijoje. Pagrindinės kelių eismo taisyklės Graikijoje. Kita naudinga informacija. Mokami keliai. Avaringumas. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.


Pagrindinis šio darbo tikslas palyginti Lietuvos ir Graikijos eismo saugumo situaciją, todėl bus nagrinėjamos abi šalys, jų keliai, avaringumas, pagrindinės kelių eismo taisyklės. Darbo tema aktuali tuo, kad Lietuvoje ir Graikijoje avaringumas yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje, tad šalys tuo yra panašios, tačiau įdomu sužinoti daugiau apie Graikijos eismą, suprasti kuo skiriasi šios dvi šalys, o kuo yra panašios.

Pagrindiniai šio darbo uždaviniai :

Pasidomėti Lietuvos kelių tinklu, jį aprašyti.

Sužinoti koks Lietuvos avaringumas, kas yra dažniausi eismo įvykių kaltininkai.

Pasidomėti apmokestintais Lietuvos ir Graikijos keliais.

Ištirti varavimo ypatumus Graikijoje, sužinoti pagrindines jų kelių eismo taisykles.

Aprašyti Graikijos kelius, avaringumą.

Lietuvos Respublika – valstybė esanti Europoje, Baltijos jūros pietrytinėje pakrantėje. Ribojasi su tokiomis valstybėmis kaip Latvija, Baltarusija, Lenkija, Rusija (Kaliningrado sritis), Kuršių mariomis. Bendras šios valstybės plotas - 65 300 km². 2014 metų duomenimis Lietuvoje gyvena 2 944 459 žmonių, vienam kvadratiniam kilometrui tenka 45.3 žmonės [1].

Iš pateikto paveikslėlio matome, kad Lietuvoje didžioji dalis rajoninių kelių, antroje vietoje krašto kelių, o mažiausiai – magistralinių.

Lietuvos kelių tinklą sudaro [3] :

Remiantis Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis Lietuvoje nuo 2000 iki 2014 metų pagrindiniai eismo įvykių kaltininkai yra vairuotojai. Net 64% avarijų sukėlė būtent vairuotojai. 8% sudaro pėstieji, 5% dviratininkai, o 23% avarijų kilo dėl kitų veiksnių [5].

Graikijoje greitkeliai paprastai sunumeruoti taip, kad nelyginio numerio greitkeliai yra šiaurėje-pietuose, o lyginiai rytuose-vakaruose. Tačiau taip pat yra daug išimčių. Bendrojo naudojimo kelių Graikijoje yra maždaug 117,000 km, iš jų 107,406 km su asfaltuotu keliu [8].

Eismas šioje šalyje – išskirtinis. Graikijoje labai svarbu laikytis saugaus atstumo, nes vietiniai gyventojai nemėgsta rodyti posūkio signalo, dažniausiai jie daro posūkį visai pamiršę, kad apie tai reikia įspėti važiuojančius už jų.

  • Transportas Referatai
  • 2015 m.
  • Brigita
  • 15 puslapių (2158 žodžiai)
  • Transporto referatai
  • Microsoft Word 704 KB
  • Lietuvos ir Graikijos eismo saugumo palyginimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Lietuvos ir Graikijos eismo saugumo palyginimas. (2015 m. Balandžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-graikijos-eismo-saugumo-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:57