Lietuvos ir Latvijos bankų palyginamieji aspektai


Komercinių bankų finansinė analizė. Latvijos banku sistema. Latvijos komerciniai bankai. Lietuvos komerciniu banku raida. Komerciniai bankai latvijoje. Bankai palyginimas. Bankai steigesi. Lietuvos ir latvijos panašumai. Lietuvos ir latvijos banku palyginimas. Lietuvos namų ūkių ir latvijos santaupų palyginimas speros.lt.

Įvadas. Bankų sistemos raida. Lietuvos ir latvijos bankų sistemos raida (nuo. Metų). Bankų sistemos struktūra. Lietuvos bankų sistemos struktūra. Latvijos bankų sistema. Lietuvos ir latvijos bankų sistemos palyginimas. Šalių bankų sektoriaus panašumai. Centriniai bankai, jų veikla ir funkcijos. Lietuvos bankas. Latvijos bankas. Lietuvos ir latvijos centrinių bankų palyginimas. Komercinių bankų atliekamos operacijos. Lietuvos komercinių bankų atliekamos operacijos. Latvijos bankų atliekamos operacijos. Lietuvos ir latvijos komercinių bankų atliekamų operacijų palyginimas. Centrinių ir komercinių bankų priežiūros institucijos. Išvados. Utenos trikotažo finansinė analizė. Literatūra.

Šiais laikais negalime savo gyvenimo įsivaizduoti be kai kurių, jau savaime suprantamais tapusių dalykų. Tokių kaip elektra, greitos ir efektyvios transporto priemonės, buitinė technika, kompiuterinė technika.

Bankai taip pat tapo svarbia, netgi būtina mūsų gyvenimo dalimi. Netgi paprastam piliečiui, jau nekalbant apie verslininkus, ekonomistus, jis tampa vis prieinamesnis, suprantamesnis ir žinoma reikalingesnis. Juk atlyginimas už darbą pervedamas į banko sąskaitą, už santaupas gali gauti palūkanas, o ir norėdamas pirkti ar susiremontuoti namą gali padaryti tai dar neuždirbęs pinigų, o paėmęs paskolą.

Bankai – tai specialūs ekonominiai institutai, telkiantys laikinai laisvas lėšas ir sankaupas, teikiantys kreditą, tarpininkaujantys piniginiuose atsiskaitymuose, leidžiantys apyvarton pinigus, vertybinius popierius, atlikinėjantys su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Priimdami indėlius (depozitus), duodami paskolas ir atlikdami atsiskaitymo operacijas bankai kontroliuoja ir veikia tam tikrus ūkio procesus.

šiame darbe daugiausia bus remiamasi įstatymais, centrinių bbankininkystės užuomazgos pastebimos jau gilioje senovėje. Senovės religinės šventyklos – gali būti laikomos pirmaisiais bankais. Aukso savininkai teigė, kad šventykla, tai viena saugiausių vietų laikyti turtą, nes ji gausiai lankoma, garai pastatyta ir laikoma šventa – o tai turėtų atbaidyti vagis. Senovės graikija – tolesnis bankininkystės įrodymas. Graikų šventyklos taip pat kaip ir privačios organizacijos vykdė finansines operacijas tokias kaip: paskolų teikimas, indėlių priėmimas, valiutos keitimas, monetų kalimo patvirtinimas. Senovės romėnai patobulino administracinį bankininkystės aspeką, suprato finansinių institucijų ir jų veiklos reguliavimo svarbą. Palūkanų už paskolas ir indėlius sistema dar labiau išsivystė, didėjo konkurencija. Tačiau didėjanti krikščionybės įtaka romoje suvaržė bankininkystę, kadangi palūkininkavimas buvo laikomas nedoru dalyku. Tačiau tikrąja bankininkystės pradžia laikomi renesanso laikai. Pirmieji bankai atsirado lombardijode. Bankai steigėsi italijoje, olandijoje, belgijoje ir kitose europos šalyse. Xix a. Didžiojoje britanijoje atsirado pirmieji akciniai bankai.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (3379 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindaugas
  • Lietuvos ir Latvijos bankų palyginamieji aspektai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos ir Latvijos bankų palyginamieji aspektai. (2011 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-latvijos-banku-palyginamieji-aspektai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 01:14
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo