Lietuvos ir Latvijos dvišaliai santykiai


Lietuvos ir latvijos tarptautiniai santykiai. Lietuvos ir latvijos santykiai. Lietuvos ir latvijos prekyba 2010 -2011. Vidurusiniai santykiai. Lietuvos ir latvijos politiniai santykiai. Lietuvos ir latvijos diplomatiniai santykiai. Lietuvos politiniai ryšiai su latvija skaidres. Dvišaliai santykiai su latvija. Jonas šliūpas lietuvos atstovas latvijoje. Lietuvos diplomatinio atstovavimo latvijoje istorija.

Įvadas. Lietuvos ir latvijos diplomatiniai santykiai. Diplomatinis atstovavimas. Sutartys tarp lietuvos ir latvijos. Lietuvos ir latvijos nesutarimai dėl jūrų sienos. Lietuvos ir latvijos ekonominis bendradarbiavimas. Eksportas ir importas. Užsienio investicijos. Kultūriniai santykiai tautinių mažumų lietuvoje ir latvijoje atžvilgiu. Išvados. Literatūra.

Lietuvos ir Latvijos valstybiniai santykiai susiklostė tik po Pirmojo pasaulinio karo, šioms valstybėms sukūrus nepriklausomybę. 1919m. jos pasikeitė nuolatinėmis atstovybėmis ir nuolatiniais atstovais. Pirmasis Lietuvos atstovas Latvijoje buvo Jonas Šliūpas. 1920-1921m. diplomatiniu būdu abi valstybės susitarė dėl Lietuvos ir Latvijos sienos, taip baigdamos šalių teritorinius ginčus. Toliau visas kylančias problemas tarpvalstybiniuose santykiuose jos sprendė taikiai ir derybomis.

Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui Lietuvos ir Latvijos politiniai santykiai nutrūko, nes pagal Molotovo-Ribentropo paktą Sovietų Sąjunga okupavo, o vėliau ir aneksavo pabaltijo valstybes.

Sovietinė okupacija bei aneksija suformavo sąlygas realiam Latvijos ir Lietuvos bendrumo ir tarpusavio solidarumo formavimuisi. Ir tik atkūrus Lietuvos Latvijos valstybes buvo atkurti ir diplomatiniai santykiai tarp šių valstybių. Tai įvyko 1991 metų spalio 5d. Nuo šių metų abi valstybės ir toliau plėtoja glaudžius tarpusavio ryšius.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 94 KB
  • m.
  • 17 puslapių (2972 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalija
  • Lietuvos ir Latvijos dvišaliai santykiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos ir Latvijos dvišaliai santykiai. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-latvijos-dvisaliai-santykiai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:50
×