Lietuvos ir Latvijos ekonomikos palyginimas referatas


Referatas Lietuvos ir Latvijosekonomikos palyginimas. Bendras vidaus produktas bvp bendrasis vidaus produktas . 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012. Namų ūkio vartojimo išlaidos Bendros privačios vidaus investicijos Vyriausybės išlaidos. Žemės ūkio sektorius Gamybos sektorius. Eksportas ir importas. Lietuvos importo prekės 2014. duom. proc. Lietuvos eksporto prekės 2014. duom. Latvijos importo prekės. Kaina Latvijos eksporto prekės.


Ekonomika– tai viskas kas sieja neribotus poreikius su ribotais ištekliais. Ji padeda palyginti padėtį tarp valstybių taip pat tiria ir sprendžia kaip pašalinti vienokias ar kitokias finansines problemas. Tačiau ekonominė situacija visada keičiasi todėl reikia nuolat tirti ekonominius veiksnius. Taip pat Ekonomika padeda pamatyti valstybės pažangumą ir išvystymą tiriant tokius ekonomius rodiklius kaip BVP, nedarbo lygis, importas eksportas ir kt. Šie rodikliai dažnai kinta, o tai priklauso nuo įvairiausių pasaulyje vykstančių įvykių, taigi šiame referate panagrinėsiu ekonominius panašumus ir skirtumus tarp Lietuvos ir Latvijos.

Lyginant Latvijos BVP su Lietuvos pastebimasskirtumas: Latvijoje šis rodiklis yra kelis kartus didesnis nei Lietuvoje. Krizės metais BVP Latvijoje smarkiai krito, o vėliau po truputį pradėjo atsigauti, tačiau 2014m. rezultatai rodo, kad BVP dar nebuvo pakilęs iki tokių rodiklių,kurie buvo prieš krizę. Lietuvoje BVP rezultatai stabilesni. Prasidėjus krizei jie šiek tiek krito, bet po kelių metų pradėjo atsigaudinėti. 2013m. BVP rezultatai buvo didesni nei prieš krizę.

Didelio skirtumo tarp Lietuvos ir Latvijos BVP sandaros nėra. Labiausiai matoma, jog Lietuva 3% daugiau išleidžia namų ūkio vartojimo išlaidoms. Abiejose šalyse grynasis eksportas minusinis, o tai reiškia, kad abi šalys daugiau importuoja nei eksportuoja.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 65 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (832 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Lietuvos ir Latvijos ekonomikos palyginimas referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos ir Latvijos ekonomikos palyginimas referatas. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-latvijos-ekonomikos-palyginimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:38
×