Lietuvos ir Latvijos greitųjų kreditų palyginimas


Ekonomikos kursinis darbas. Įvadas. Kreditai ir paskolos. Kreditas ar paskola. Paskolos. Kuo skiriasi įprastas kreditas ir kreditas internetu. Kreditas internetu. Kam suteikiamas greitasis kreditas. Kredito dydis – pagal poreikį ir galimybes. Kuo skiriasi kreditai Lietuvoje ir Latvijoje. Bendrovės Credit24(„MCB Finance“) kreditas internetu. Apie smscredit. „SMScredit“ paslaugos. SMScredit ir bendruomenė. Apie vivus. Vivus pavyzdis. Paskola per 15 minučių „Vivus”. Paskolos gražinimas „Vivus“. Greitųjų kreditų problemos. Ar verta imti paskolą. Visuomenės nuomuonė apie greituosius kreditus. Ką būtina žinoti. Išvados. Literatūros sąrašas.


Problema: GK teikėjų kapitalo kilmė neaiški, ir jų veiklos teisėtumas – abejotinas:

Problema: Didžiulė palūkanų norma bei pareigos informuoti apie metinę kredito normą nebuvimas.

Problema: Neatsakingas skolinimasis ir finansinis neišprusimas, neraštingumas (vienas žemiausių Europoje).

Teigiamos kredito savybės :1.Pirmas greitasis kreditas yra nemokamas.2. Paskola galėsite gražinti per dvylika mėnesiu .3.Greita kreditą gausite per 15 minučių.

Neigiamos kredito savybės :1.Norint pasiimti kreditą turite turėti 18 metų.2.Vienas vartotojas gali turėti viena profili.3.Jei esate skolininkų sąraše, greitojo kredito negausite.

Prieš imant bet kokį greitąjį kreditą būtina žinoti ir suprasti, jog tai nėra tas pats kas imti paskolą banke. Pirmiausiai, greitieji kreditai negali būti ypatingai dideli, dažniausiai tai 100-3000 Lt ir tokia paskola yra skirta iškilus būtinoms bei skubioms išlaidoms. Šie kreditai nėra dideli, nes jei ir būtų galimybė pasiskolinti daugiau, klientų tokiems kreditams neatsirastų daug, dėl didelių ilgalaikių (bet ne trumpalaikių, kurios labai mažos, arba išvis neturi (nemokamas pirmasis kreditas)) palūkanų. Todėl šio tipo kreditai ir yra vadinami greitaiasiais. Tai nėra paskola, kurią išduoda bankas, tad užstato ar turto įkeitimo už jas iš Jūsų niekada negali reikalauti. Niekada neimkite greitojo kredito iš neaiškaus tiekėjo, tuo labiau, jei jis siūlo įkeisti bet kokį Jūsų turtą už paskolą. Tai – tiesiog nedidelė paskola, kurią Jums suteikia privačios (UAB) kompanijos trumpam laiko periodui. Šis periodas dažniausiai gali būti nuo 7 ar 14 dienų iki kelių mėnesių, ar netgi pusės metų. Tai reiškia, kad imdami tokio tipo greitąją paskolą, Jūs pasirašote elektroninę (arbą popierinę, jei imate paskola Maximos informacijos kasoje, spaudos kioske ar kitur, kur tokia galimybė yra) sutartį, ir šia sutartimi įsipareigojate per sutartą laikotarpį grąžinti pasiskolintą sumą + palūkanas už tą sutartą laikotarpį. Kai kurie greitieji kreditai siūlo išskaidyti įmoką į kelias, per kelis mėnesius. Žinoma palūkanos dėl tokio tipo paslaugos bus visada didesnės. Kai kurios greitųjų kreditų bendrovės taip pat gali Jums pasiūlyti pasiimti paskolą šiandien, o pradėti ją atidavinėti tik po kelių mėnesių (pvz. Rekomenduojamos įmonės skiltyje esantis VIVUS.LT).

Pats paskolos pasiėmimo procesas yra labai paprastas. Registracijai pas norimą kredito tiekėją tereikia:

• Vardo, Pavardės, Deklaruotos gyv.vietos adreso, Asmens kodo, Sąskaitos banke.

Įvedus šiuos duomenis, bei duomenis apie darbovietę (Įrodymas, kad turite pajamas. Kai kur galite būti patvirtinti paskolai gauti, net jei nurodote, kad pajamas gaunate iš patalpų nuomos, ar dirbate savarankiškai), ir pervedus kredito įmonei vienkartini 0,01 Lt – 1,00 Lt mokestį, kuriuo patvirtinate, kad sąskaita priklauso Jums, bei užipildžius kredito paraišką, jei tai darbo laikas, atsakymą dėl suteikimo gausite per 15-30 minučių. Ji ir bus pervesta į patvirtintą banko sąskaita bet kuriame Lietuvos banke. Draudimų tokio tipo paskoloms nėra. Pasirašius sutartį Jūs įsipareigojate sumokėti pilną pasiskolintą sumą bei palūkanas ar galimai susikaupusius delspinigius. Kita vertus, beveik visos greitųjų kreditų bendrovės jau turi paskolos termino atidėjimo galimybę. Kitaip ji taip pat vadinama „kredito pratęsimo“ paslauga. Tai reiškia, jog jei negalite atiduoti paskolos sutartą dieną, sumokate tik to termino palūkanas, ir pratęsiate paskolą tokiam pačiam laikui, kokiam paskolą pasiemėte pirmiausiai. Kai kurios kredito bendrovės gali pasiūlyti terminą iškart atidėti trumpesniam, nei sutarties, bei ilgesniam laikotarpiams. Šių pratęsimų, dažniausiai, gali būti neribotas kiekis, bet būkite atsargūs, pvz. Credit24 suteikia tik vienkartinę atidėjimo galimybę po kurios laikotarpio atidėti nebegalėsite.Jei atsitinka taip, kad kredito negalite nei sumokėti, nei pratęsti, Jums, priklausomai nuo kredito įmonės arba yra duodama papildomai šiek tiek laiko (savaitė ar dvi), arba iškart pradedami nuo sutartyje nurodytos paskolos grąžinimo datos, skaičiuoti delspinigiai, kurie išties yra dideli ir net didesni, nei tą kreditą pratęsti. Tad būtinai apskaičiuokite savo galimybes ir riziką, ar tikrai galite pasirinktu terminu paskolą grąžinti. [12]

 • Ekonomika Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Minimum
 • 23 puslapiai (6085 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekonomikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 166 KB
 • Lietuvos ir Latvijos greitųjų kreditų palyginimas
  10 - 6 balsai (-ų)
Lietuvos ir Latvijos greitųjų kreditų palyginimas. (2015 m. Gruodžio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-latvijos-greituju-kreditu-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:19