Lietuvos ir Latvijos pensijų fondų reformos analizė


Lietuvos pensiju fondu samprata. Pensiju fondu sistema latvijoje. Pensiju reformos analize. Lietuvos ir latvijos pensiju fondai. Pensijų sistemų lietuvoje ir vokietijoje lyginamoji analize. Pensiju sistemos reformos lietuvoje gylys.

Turinys. Įvadas. Reformos tikslai ir ypatumai. Pensijų sistemos reforma lietuvoje. Lietuvos pensijų fondų sistemos ypatumai. Pakopų sistemos trūkumai. Pensijų sistemos reforma latvijoje. Lietuvos ir latvijos pensijų sistemos reformos lyginamoji analizė. Lyginamosios analizės samprata. Lietuvos ir latvijos pensijų sistemos reformų lyginimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, pačios opiausios problemos yra susijusios su socialine apsauga. Valstybei yra sudėtinga patenkinti piliečių poreikius ir, vis dėlto, yra siekiama tobulinti socialinę sritį. Tam įtakos turi ir tokie veiksniai kaip: visuomenės senėjimas, globalizacija, tradicinių šeimos struktūrų pokyčiai.

Tobulinant socialinę sritį yra atsižvelgiama į kitų šalių patirtį, ypač tų, kurios jau ilgą laiką vykdo tam tikrą reformą. Vis dėlto, svarbu suvokti, kad vykdant vieną ar kitą reformą būtina identifikuoti ekonominius, scialinius ir kultūrinius reiškinius, t.y. kokios yra sudarytos sąlygos reformą vykdyti pasirinktoje šalyje, nes kitaip vargu ar bus sulaukta norimo rezltato. Net ta pati reforma, vykdoma skirtingose šalyse, gali duoti skirtingus rezultatus, todėl norint išsiaškinti kas buvo vykdoma tinkamai, o kas ne, yra atliekama lyginamoji analizė, leidžianti identifikuoti stiprybes ir silpnybes.

Darbo tikslas: atlikti lyginamąją Lietuvos ir Latvijos pensijų sistemos reformos analizę.

Problema: kodėl ta pati reforma, vykdoma panašiose šalyse, atneša skirtingus rezultatus?

Darbo uždaviniai:

1.apibrėžti reformos sąvoką ir įvardinti elementus, iš kurių ji susideda;

2.išnagrinėti Lietuvos pensijų sistemos reformą;

3.apžvelgti Latvijos pensijų sistemos reformą;

4.apibrėžti lyginamosios analizės sampratą bei palyginti kaip pensijų sistemos reforma buvo vykdoma Lietuvoje ir kaip Latvijoje.

Darbe daugiausia remtasi šių autorių darbais: C.Pollitt; G.Bouckaert, kurie savo darbe rašė apie tai, kas yra reforma, kokie komponentai ją sudaro. A.Bitinas, kuris savo darbe nagrinėjo problemas, su kuriomis susidūrė Lietuvos pensijų sistema. P.Gylys, nagrinėjo Lietuvoje vykdomą pensijų sistemos reformą. A.Bartkus, kuris išdėstė esminius Lietuvos ir Latvijos pensijų sistemos reformos skirtumus. Swanson, Guy E apibrėžė, kas yra lyginamoji analizė.

Tyrimo metodai: lyginamasis, aprašomasis, apibendrinamasis, literatūros šaltinių analizė.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (3841 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Lietuvos ir Latvijos pensijų fondų reformos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos ir Latvijos pensijų fondų reformos analizė. (2013 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-latvijos-pensiju-fondu-reformos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 23 d. 12:26
×