Lietuvos ir lietuvių vaizdinai, laisvės supratimas didžiųjų kunigaikščių laiškuose


Lietuvos ir lietuvių vaizdinai, laisvės supratimas didžiųjų kunigaikščių laiškuose. Daugiausiai reikšdavosi šių didžiųjų kunigaikščių laiškuose Mindaugo, Gedimino ir Vytauto.


Taigi Lietuvos kunigaikščio Mindaugo laiškuose pabrėžiamas valstybės savarankiškumas. Šie laiškai taip pat pirmieji oficialūs Lietuvos valstybės išlikę raštai. Raštais Mindaugas siekė apginti savo valstybę nuo priešininkų, tad daug kontaktavo su kaimyninėmis šalimis kuriose pritarimo ieškojo Lietuvos priešininkai. Siekiant užtikrinti Lietuvos, kaip stiprios šalies poziciją, Mindaugas pabrėžė savo šalies savarankiškumą ir svarbiausias vertybes palaikomas šalyje. Jos įprasmino laisvos ir nepriklausomos Lietuvos įvaizdį, kuris turėjo užtikrinti kitų šalių pagarbą ir apskritai suvokimą apie Lietuvos, kaip stiprios valstybės vaizdą. Išlikę karaliui Mindaugui adresuoti popiežių ir kitų galingų žmonių laiškai rodo lietuvių valdovo Mindaugo diplomatinius gebėjimus, jo nuoseklias pastangas įtvirtinti Lietuvos karalystės savarankiškumą pabrėžiant to svarbą laisvai ir stipriai valstybei. Taigi, Mindaugo laiškuose ir raštuose Lietuva vaizduojama kaip stipri ir laisva norinti būti šalis su stipriomis vertybėmis.

Gedimino laiškuose ir raštuose pabrėžiama valstybės padėtis yra dviprasmė. Gedimino laiškuose išskiriami du svarbiausi aspektai pabrėžiantys valstybės padėtį. Vieni iš pirmų išlikusių dokumentų iš Lietuvos Kunigaikštystės pabrėžia gyventojų prastą padėtį ir kryžiuočių puldinėjimus.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (766 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rokas
  • Lietuvos ir lietuvių vaizdinai, laisvės supratimas didžiųjų kunigaikščių laiškuose
    10 - 4 balsai (-ų)
Lietuvos ir lietuvių vaizdinai, laisvės supratimas didžiųjų kunigaikščių laiškuose. (2019 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-lietuviu-vaizdinai-laisves-supratimas-didziuju-kunigaiksciu-laiskuose.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 19 d. 08:29
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema