Lietuvos ir liuksemburgo ekonomikos palyginimas


Referatas . Bendras vidaus produktas bvp bendrasis vidaus produktas . 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012. BVP vienam gyventojui JAV doleriais. Namų ūkio vartojimo išlaidos Bendros privačios vidaus investicijos Vyriausybės išlaidos. Lietuvos BVP struktūraLiuksemburgo BVP struktūra. Žemės ūkio sektorius Gamybos sektorius. Eksportas ir importas. Lietuvos importo prekės 2014. duom. proc. Lietuvos eksporto prekės 2014. duom. Šveicarijos importo prekės. Kaina Šveicarijos eksporto prekės.


Ekonomika– tai viskas kas sieja neribotus poreikius su ribotais ištekliais. Ji padeda palyginti padėtį tarp valstybių taip pat tiria ir sprendžia kaip pašalinti vienokias ar kitokias finansines problemas. Tačiau ekonominė situacija visada keičiasi todėl reikia nuolat tirti ekonominius veiksnius. Taip pat Ekonomika padeda pamatyti valstybės pažangumą ir išvystymą tiriant tokius ekonomius rodiklius kaip BVP, nedarbo lygis, importas eksportas ir kt. Šie rodikliai dažnai kinta, o tai priklauso nuo įvairiausių pasaulyje vykstančių įvykių, todėl šiame referate aš panagrinėsiu Liuksemburgo ir Lietuvos ekonominius skirtumus ir paaiškinsiu, kada ir kodėl šie duomenys skyrėsi.

Lyginant Liuksemburgo BVP su Lietuvos iškart pastebima BVP skirtumas: Liuksemburge šis rodiklis maždaug 10 kartų didesnis nei Lietuvoje. Tai yra todėl, kad Liuksemburge ekonomika yra viena stabiliausių, seniausių pasaulio ekonomikų. Dėl mažo šalies dydžio , didelės darbų specializacijos pramonė ir prekyba, seniausia Europos Sąjungos valstybė, kuri nėra patyrusi Sovietų Sąjungos okupacijos, yra patys svarbiausi Liuksemburgo ekonomikos stiprybės palaikymo šaltiniai.Vienas didžiausių šios valstybės pranašumų - jos vienas seniausių prisijungimų prie ES ir euro zonos. Valstybės ekonomikasugebėjo atsigauti nuo krizės per keletą metų iki prieš tai buvusio BVP. Nors pastebime, kad šiuo laikotarpiu Liuksemburgas vėl buvo patyręs BVP kritimą.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 101 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1064 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Lietuvos ir liuksemburgo ekonomikos palyginimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos ir liuksemburgo ekonomikos palyginimas. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-liuksemburgo-ekonomikos-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:57
×