Lietuvos ir pasaulio istorija


Istorijos skaidrės. Kartojimas. Kokias problemas sprendė krikščionių demokratų Vyriausybės 1922-1926m? Klaipėdos sukilimas. 1926m. Trečiojo Seimo rinkimai. 1926 Perversmas. Užsienio politika. Žemės ūkis. Sporto pasiekimai. Miuncheno susitarimas,Čekoslovakijos užgrobimas. Italijos užsienio politika. Lietuvos tarptautinės padėties blogėjimas. Karo grėsmės didėjimas. Lietuva Vokietijos ir SSRS planuose. Kurioje iš naujai susikūrusių valstybių neįsigalėjo diktatūra? Panašumai.


Lietuva parlamentizmo laikotarpiu.1926m. Gruodžio perversmas 2. Lietuva autoritarinio valdymo metais 3. Lietuvos laimėjimai tarpukario metais 4. Tarptautinių santykių aštrėjimas 4-ajį dešimtmetį 5. Pasaulis ant karo slenksčio.

Kokias problemas sprendė krikščionių demokratų Vyriausybės 1922-1926m?

Turėjo tęsti pradėta žemės ūkio reformą (Kuri buvo sėkminga, žemės ūkis plėtojosi sparčiai) Derėtis su užsienio valstybėmis dėl Klaipėdos krašto likimo.

Anglų ir prancūzų kariai Klaipėdoje 1923 m.

5 Karininkų komitetas rengė perversmą Jam pritarė krikščionys demokratai, tautininkai Perversmininkai pareikalavo, kad prezidentas K. Grynius atsistatydintų. Tikslas buvo pasiektas. Prezidentu išrinktas A. Smetona.

Po 1926 m. perversmo valstybė nustojo būti demokratine,valstybinė valdžia, tapo A. Smetonos diktatūra Visi pagrindiniai sprendimai buvo priėmmami Vyriausybės ir Prezidento Per visą A. Smetonos valdymo laikotarpį išliko karo padėtis Tarpukarių diktatūros įsigalėjo visose naujai susikūrusiose valstybėse, išskyrus Čekoslovakiją.

Iš Lietuvos daugiausiai buvo eksportuojama sviesto ir bekonų Iki 1933 m. Stambiausias Lietuvos rinkos partneris buvo Vokietija, tačiau dėl politinių priežasčių 1934m. Vokietija nustojo pirkusi Lietuvos prekes ir Lietuva persiorientavo į DB rinką. Sparčiai plėtojosi transporto sistema.

Buvo privalomas pradinis mokslas Mokyklos buvo nemokamos ir privačios Universitetai: Vytauto Didžiojo.

Po Lietuvos pergalės Europos čempionate 1937 Krepšinis Lietuvoje labai išpopuliarėjo ir jo lygis vėl pakilo. 1939m. Lietuva vėl laimėjo Kaune surengtas Europos krepšinio pirmenybes. 1939 Europos krepšinio pirmenybėms buvo pastatyta halė.

  • Istorija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Deimanteop
  • 40 puslapių (788 žodžiai)
  • Universitetas
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 1780 KB
  • Lietuvos ir pasaulio istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos ir pasaulio istorija. (2014 m. Gruodžio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-pasaulio-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 02:56