Lietuvos ir Portugalijos kultūriniai skirtumai


Įvadas. Tarpkultūrinė komunikacija. Problema. Uždaviniai. Informacija apie portugaliją. Apklausiamojo ir įmonės pristatymas. Atsakymų analizė. Išvados. Summary. Priedai. Klausimynas. Literatūros sąrašas.


Problema: Portugalijos kulūros atstovo neprisitaikymas prie Lietuvos kulūros, papročių, tradicijų, darbo etikos bei laiko nuovokos skirtumo sukeliamos problemos.

Darbo tikslas: sužinoti portugalo Rodrigo Barbosa, kuris dirba ir gyvena Lietuvoje, nuomonę apie Lietuvos ir Portugalijos kultūrinius skirtumus ir pateikti būdų, kaip išvengti nesusipratimų.

Atlikti Portugalijos kulūros atstovo apklausą, išsiaiškinti kaip jam sekasi bendrauti su lietuviais ir su kokiais sunkumais jis susiduria dirbdamas ir gyvendamas Lietuvoje.

Išanalizuoti visus gautus atsakymus remiantis tarpkultūrinės komunikacijos teorijomis ir surasti geriausius būdus, padedančius išvengti nesklandumų bendraujant bei dirbant kitoje kultūrinėje aplinkoje.

Grupės darbas buvo sėkmingas. Nors šią grupę sudarė tik du žmonės, tai netrugdė jiems atlikti visas užduotis, nors tai reikalavo daugiau pastangų ir laiko. Justas ir Justas užduotis pasiskirstė tolygiai, tačiau einant laikui nusprendė, kad viską darys bendrai, su vienas kito pagalba. Po ilgų diskusijų jie nusprendė pasirinkti respondentą kilusi iš nuostabios, futbolu garsėjančios Portugalijos. Atlikus tai, prasidėjo tikrasis darbas. Klausymyų formavimas buvo viena iš svarbiausių darbo dalių, tačiau, tai nesukėlė daug problemų šiems studentams. Dirbdami kartu jie pakankamai sklandžiai įveikė šią užduotį. Žinodami vienas kito stipriasias ir silpnasias puses jie stengėsi pasiruošti darbo rašymui kuo geriau. Įvairių teorinių šaltinių analizė buvo privaloma sėkmingo darbo dalis, todėl tai suprasdami jie stengėsi kuo labiau pasiruošti. Abu šie žmonės rašant šį darbą sužinojo daugybę nauju dalykų, todėl stengėsi, kad šis paskutinis draugia atliktas projektas būtų įdomus patiems ir tiems, kurie vėliau jį skaitys.

Politinis statusas – respublika, šalies pavadinimas – Portugalijos Respublika. Portugalija perėjo iš autoritarinio režimo į laikinąją karinę vyriausybę, į parlamentinę demokratiją. Vykdomosios valdžios atstovas yra išrinktas visuotine rinkimų teise penkerių metų kadencijai ir skiria ministro pirmininką. Iki 1974 m. Vietos gyventojai nebuvo įtraukti į politinį procesą, tačiau nuo to laiko viešos diskusijos ir balsavimas smarkiai išaugo. Kai kuriose kaimo bendruomenėse, ypač pietuose, vyravo globos sistema, tačiau tai pasikeitė ir po 1974 m. Revoliucijos. Kultūrinius elitus pakeitė pareigūnai ir politikai. Šiandien tarnybos ir lyderystės pozicijos yra pasiektas, o ne priskirtas statusas, paremtas asmeniniu pasiekimu, o ne tuo, kurį žino, ar yra sugalvoję aplinkiniai. .

Respondentas Rodrigo Barbosa į Lietuvą atvyko viliojamas minties, kad tai bus dar vienas puikus nuotykis. Priežastis, dėl kurios jis pasirinko būtent Lietuvą, buvo tokia, daugelis jo draugų taip pat studijavo Vilniuje, todėl ir jis pabandė ir jam pasisekė, jis įstojo į Vilniaus Universitetą, ten mokėsi informatikos ir programavimo. Šis 24 metų jaunuolis, baigęs mokslus informatikos ir programavimo srityje, neplanavo užsibūti labia ilgai Lietuvoje tačiau aplinkybės pasikeitė kai jis sulaukė skambučio darbo pasiūlymui. Jam atsiliepus paaiškėjo, kad jam skambina iš įmonės UAB “Paysera LT” ši įmonė padeda saugiai, lengvai, pigiai atlikti mokėjimus bei siūsti ar gauti pinigus internetu. Nuvykus į darbo pokalbį sutartu laiku, Rodrigo Barbosa įsidarbino į siūlomą PHP programuotojo kandidatūrą.

  • Microsoft Word 507 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2334 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Lietuvos ir Portugalijos kultūriniai skirtumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos ir Portugalijos kultūriniai skirtumai . (2018 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-portugalijos-kulturiniai-skirtumai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 01:59
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo