Lietuvos ir Rusijos makroekonominiu rodikliu palyginimas


Įvadas. Teorinė dalis. Empirinė dalis. Bvp. Prekyba. Išlaidos. Nedarbas. Minimalus darbo užmokestis. Vyriausybės skola. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiais laikais, kai technologinė visų sričių pažanga leidžia šalims supanašėti, kartais darosi nebeaišku kaip tam tikrą šalį išskirti iš kitų nagrinėjant tą pačią sferą, atskleisti jos specifiką, todėl yra svarbu žinoti bent pagrindinius šalių bruožus, jų unikalumą, ypač ekonomikos pajėgumus, norint užsiimti veikla tarptautiniu lygiu.

Būtent dėl to, šio darbo tikslas yra įvairiapusiškai išanalizuoti ir tarpusavyje palyginti Lietuvą su pasirinkta kita šalimi, mano pasirinktoji šalis yra Portugalija. Šiame darbe bandysiu palyginti pagrindinius šių šalių ekonominius bruožus – bendrąjį vidaus produktą, vyriausybės skolą, infliaciją, nedarbo lygį, ir prekybą. Šiame darbe apžvelgsiu, kuri šalis ekonomiškai stipresnė, kurioje iš jų yra aukštesnis pragyvenimo lygis.

Makroekonomistai naudoja verslo ciklo sąvoka, norėdami apibudinti trumpo laikotarpio, tačiau kartais didelius, ekonominės veiklos nuosmukius ir pakylimus. Verslo ciklo lėtėjimo fazė, kai nacionalinė gamyba mažėja ar tik labai lėtai didėja, yra vadinama nuosmukiu . Netgi kai yra santykinai švelnus, nuosmukiai sukelia ekonominius sunkumus daugeliui žmonių. Nuosmukiai yra taip pat pagrindinis politikų susirūpinimo objektas, kadangi beveik kiekvienas politikas nori būti perrinktas ir perrinkimo tikimybė yra geresnė, jei šalies ekonomika kyla, o ne krenta.

BVP = vartojimas + investicijos + valstybės išlaidos + (eksportas – importas)

Nors ES gyvena 7 % viso pasaulio žmonių, jos užsienio prekyba sudaro apie 20 % viso pasaulio eksporto ir importo. Apie du trečdalius visos ES šalių prekybos sudaro prekyba su kitomis ES šalimis. Prekyba nukentėjo nuo ekonomikos nuosmukio, bet ES prekybos apimtis išlieka didžiausia – 2011 m. jos pasaulinis importas sudarė 16,4 %. Antroje vietoje – JAV (15,5 % viso importo), trečioje – Kinija (11,9 %). ES taip pat daugiausiai eksportavo – 15,4 % viso eksporto (Kinija – 13,4 %, JAV – 10,5 %).

Diagramos rodo, kad Lietuvos BVP nuo 2005 metų pakilo 84%, nuo 26.1 mlrd. Iki 48.1 mlrd. dolerių. Didžiausias augimas vyko 2005 - 2008 metais. Rusijos BVP nuo 2005 metų pakilo 144%, nuo 764 mlrd. iki 1860 mlrd. dolerių. Didžiausias augimas taip pat vyko 2005 – 2008 metais. Lietuvos didžiausias BVP yra šiuo metu, o Rusijos didžiausias BVP buvo 2013 metais. Šiuo metu Rusijos BVP yra 39 kartus didesnis už Lietuvos. Lyginant BVP rodiklius, Rusija mus lenkia, bet panagrinėjus BVP, tenkantį vienam gyventojui, Lietuva lenkia Rusiją 29%.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 107 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2069 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donata
  • Lietuvos ir Rusijos makroekonominiu rodikliu palyginimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Lietuvos ir Rusijos makroekonominiu rodikliu palyginimas. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-rusijos-makroekonominiu-rodikliu-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:07
×