Lietuvos ir Rusijos santykiai: iššūkiai ir galimybės diplomatijai


Lietuvos ir rusijos santykiai iššūkiai ir galimybės diplomatijai. Įvadas. Okupacijos žalos atlyginimo klausimas. Rytų europos ir pietų kaukazo šalių demokratizacija. Energetika kaip užsienio politikos įrankis. Išvados.

Visoms šalims, tarp jų ir Lietuvai, kyla sunki dilema, kaip elgtis santykiuose su Rusija, ypač susiduriant su kasdien ryškėjančiu Rusijos revanšizmu. Prieš penkiolika metų Rusijos prezidento Boriso Jelcino iškilmingai pasakyti žodžiai, kad jo šalis niekada nebebus kaimynus gąsdinanti pabaisa – skambėjo kaip viltingas pažadas, kad ir šioje valstybėje randasi kitaip mąstančių žmonių ir gimsta politika, galinti atverti duris į taikesnę pasaulio ateitį.

Regint šias tendencijas turime pripažinti, kad Rusijos pastangos savarankiškiau veikti tarptautinėje arenoje, reiškia agresyvią, kitų šalių spaudimu ir šantažu grindžiamą imperinę užsienio politiką. Todėl visoms šalims, tarp jų ir Lietuvai, kyla sunki dilema, kaip elgtis susidūrus su kasdien gausėjančiomis tokios politikos apraiškomis.

Remiantis apžvelgta problematika, šiame darbe siekiama trumpai aptarti ir įvertinti Lietuvos ir Rusijos dvišalių santykių esamą situaciją bei perspektyvas. Analizuojami, autoriaus manymu, pagrindiniai šių santykių aspektai – okupacijos žalos atlyginimo klausimas, demokratizacija bei euroatlantinių struktūrų plėtra į Rytus ir energetika bei jos vaidmuo Rusijos užsienio politikoje.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (2204 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dove
  • Lietuvos ir Rusijos santykiai: iššūkiai ir galimybės diplomatijai
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos ir Rusijos santykiai: iššūkiai ir galimybės diplomatijai. (2014 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-rusijos-santykiai-issukiai-ir-galimybes-diplomatijai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:44
×