Lietuvos ir Singapūro ekonomikos palyginimas (2)


Referatas Lietuvos ir singapūro ekonomikos palyginimas. BVP vienam Lietuvos ir Singapūro gyventojui. Bendrasis vidaus produktas. Bendras Singapūro BVP kitimas Bendras Lietuvos BVP kitimas BVP vienam šalies gyventojui doleriais. BVP struktūra pagal sektorius. BVP vienam gyventojui kitimo tendencijos per paskutinius 10 metų. Eksportas ir importas. Lietuvos importo prekės duom. Proc. Lietuvos eksporto prekės duom. Singapūro importo prekės. Singapūro eksporto prekės. Eksporto ir importo šalys Lietuva. Singapūro nedarbo lygis Lietuvos nedarbo lygis. Lietuvos biudžetas Singapūro biudžetas. Com Singapore GDP constant dollars.


Lyginant Singapūro ir Lietuvos BVP tenkantį žmogui rodiklį matomas itin aiškus skirtumas, Lietuvos BVP rodiklis yra gan mažesnis nei mūsų nagrinėjamo Singapūro, jis skiriasi 3,42 karto. Tai parodo, jog Singapūras turi stiprią ir gerai išplėtotą ekonomiką. Šalis visokeriopai greitai vystosi ir yra Pietryčių Azijos regione, dėl šio priežasties Singapūro BVP rodiklis yra aukštas. Nors Singapūras palyginti yra maža valstybė ir pagrinde ją sudaro vienas didžiulis miestas, bet pagal BVP rodiklį šalis yra 39 vietoje pasaulyje, o tuo tarpu Lietuva yra 86-ta.

Tendencijos panašios, ir Lietuvos ir Singapūro BVP mažesnę dalį sudaro žemės ūkis, didenę gamybos sektorius, o pačią didžiausią dalį paslaugų sektorius. Tiesa, Singapūras lenkia Lietuvą paslaugų sektoryje, bet Lietuva nežymiai lenkia Singapūrą žemės ūkio ir gamybos sektoriuose.

Tokį Lietuvos BVP vienam gyventojui kitimą galima pagrįsti tuo, kad šaliai įstojus į Europos Sąjungą, šalyje pradėjo daugėti investicijų, nuo 2008 metų matomas kritimas yra pagrindžiamas tuometine pasauline krize, kuri pasijautė ir Lietuvoje, toliau nuo tų metų BVP rodiklis vienam gyventojui palaipsniui augo atsiradus investicijom iš užsienio.

Panaši situacija ir Singapūro atveju, grafike matosi 2008 metų pasaulinės krizės pasekmės, bet pasibaigus jai šalies ekonomika sparčiai vystėsi dėl savo gan geros geografinės padėties(šalis puikiai gali prekiauti laivais, gan netoli yra Kinija, Indija, Australija).

  • Microsoft Word 220 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1205 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gytisx
  • Lietuvos ir Singapūro ekonomikos palyginimas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos ir Singapūro ekonomikos palyginimas (2). (2017 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-singapuro-ekonomikos-palyginimas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 09:54
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!