Lietuvos ir Singapūro ekonomikos palyginimas


Referatas Lietuvos ir singapūro ekonomikos palyginimas. Bendras vidaus produktas bvp bendrasis vidaus produktas . 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012. Bvp jav doleriais. Žemės ūkio sektorius Gamybos sektorius. Eksportas ir importas. Lietuvos importo prekės 2014. duom. proc. Lietuvos eksporto prekės 2014. duom. Singapūro importo prekės. Kaina Singapūro eksporto prekės.


Ekonomika – tai viskas kas sieja neribotus poreikius su ribotais ištekliais. Ji padeda palyginti padėtį tarp valstybių taip pat tiria ir sprendžia kaip pašalinti vienokias ar kitokias finansines problemas. Tačiau ekonominė situacija visada keičiasi todėl reikia nuolat tirti ekonominius veiksnius. Taip pat Ekonomika padeda pamatyti valstybės pažangumą ir išvystymą tiriant tokius ekonomius rodiklius kaip BVP, nedarbo lygis, importas eksportas ir kt. Šie rodikliai dažnai kinta, o tai priklauso nuo įvairiausių pasaulyje vykstančių įvykių, todėl šiame referate aš panagrinėsiu Šveicarijos ir Lietuvos ekonominius skirtumus ir paaiškinsiu, kada ir kodėl šie duomenys skyrėsi.

Ir Lietuvos ir Singapūro ūkinės veiklos sektoriai yra gana panašūs ir nėra pastebima drastiškų skirtumų. Lietuva šiek tiek lenkia Singapūrą gamybos bei žemės ūkio sektoriuose, tačiau atsilieka Paslaugų sektoriuje

Šalies eksportas ir importas skaičiuojami sudedant visų iš šalies išvežamų (eksportas) prekių arba įvežamų (importas) prekių kainas.

Lietuvos importo prekės (2014 m. duom.)

Didžiają dalį Lietuvos importo ir eksporto užima tarpinio vartojimo prekės – mineralinis kuras, plastikai ir jų gaminiai. Kadangi šalyje yra daug baldų gamybos įmonių, jų eksportas užima net ketvirtą vietą (6,4%). Dėl nemažai išvystyto gamybos sektoriaus, kuris užima 28,2% BVP, Lietuva importuoja ir eksportuoja daug mechaninių įrenginių (24,5% ir 17,6%), transporto priemonių (6,6% ir 4,7%) ir elektrinės technikos (7,2% ir 6,8%). Jau ilgą laiką didžiausia Lietuvos importuotoja ir eksportuotoja išlieka Rusija, tačiau pastaraisiais metais paaštrėjus tarpusavio politinei situacijai pastebėtas importo kiekio ir eksporto augimo mažėjimas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 173 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (973 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Lietuvos ir Singapūro ekonomikos palyginimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Lietuvos ir Singapūro ekonomikos palyginimas. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-singapuro-ekonomikos-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:30
×