Lietuvos ir Tailando kultūros ypatumai


Įvadas. Dėstymas. Bendravimas. Elgesys per susitikimus ir derybas. Derybų stilius. Vizitinė kortelė. Kūno kalba. Dovanos. Valgiai. Įdomūs faktai. Kultūros veiksniai bendraujant. Verslo patarimai bendraujant. Metafora. Tailandiečių panašumai ir skirtumai su lietuviu kultūra. Išvados. Literatūros sarašas.


Šis darbas susideda iš informacijos apie pasirinktą šalį analizavimo, kultūros elementų atskleidimo, gebėjimo aiškiai ir glaustai pateikti informaciją, palyginimo su Lietuva, skirtumų ir panašumo atradimo.

Egzotika, įspūdingi šou ir visą kitą - tai, sukurta turistų, kurie vyksta atostogauti į kurortinius miestus ir gyventi moderniuose Tailando viešbučiuose. Deja, Tailando žmonės, dažniausiai gyvenantys kaimuose, gyvena apleistose lūšnose ir gali pasidžiaugti tik kukliomis smulkmenomis.

Budizmas neskatina rungtyniauti. Dėl to tailandiečiai nėra per daug ambicingi ir nenoriai inicijuoja pakeitimus. Jiems lengvas darbas ir vidutinis užmokestis geriau negu sunkus darbas ir didelis atlyginimas. Valdžia gerbiama tik į akis, už akių jos nepaisoma. Darbo sparta priklauso nuo viršininko buvimo ar nebuvimo. Ginčytini klausimai svarstomi, bet sprendimai (ir kaltinimai) perleidžiami aukštesniesiems.

Visuomeniniai reikalai aptariami darbo valandomis, o verslo reikalai tvarkomi po darbo neformalioje aplinkoje. Paaukštinimai skiriami pagal protekcijas.Sprendimai dažnai dviprasmiški, kad nenukentėtų kieno nors orumas. Derybos neturi būti skubinamos: patartina pirmiausia tris keturias dienas derinti santykius, Prie svarbiausio derybų klausimo prieinamaiš lėto ir koncentruotai. Kikenimas reiškia, kad tikimasi lengvatos arba kad nenorima jos suteikti.

Siekiant sėkmingo verslo Tailande, svarbu, kad jūs laikytumetės labiausiai paplitusio šalyje verslo etiketo:

Tailando žmonės nori kurti asmeninius santykius prieš aptardami verslo reikalus.

Tailande verslas dažniausiai vyksta daug lėčiau nei kitose šalyse. Pavyzdžiui, sandoris niekada nebus baigtas tol, kol dokumentai nebus baigti pildyti. Todėl būkite kantrūs.

Pagal pateiktą užduotį, išanalizavome bei parengėme savarankišką darbą apie Tailando žmones, jų religiją, įsitikinimus, kūno kalbą, derybų stilių, valgius, įvaizdį bei kultūrą. Taip pat suradome skirtumus tarp Lietuvos ir Tailando gyventojų kultūros, pateikėmė verslo etiketo patarimus, metaforą bei įdomius faktus.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1719 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielė
  • Lietuvos ir Tailando kultūros ypatumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos ir Tailando kultūros ypatumai. (2017 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-tailando-kulturos-ypatumai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 10:08
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo