Lietuvos ir tarptautinių finansinių organizacijų ryšiai


Lietuvos ir tarptautinių finansinių organizacijų ryšiai. Įvadas. Tarptautinės finasinės organizacijos. Globalinės institucijos ir jų ryšys su lietuva. Tarptautinis valiutos fondas (tvf). Tarptautinis atsiskaitymų bankas (tab). Pasaulio bankas (pb). Pasaulio banko grupė. Pasaulio banko grupę sudarančių institucijų ryšys su lietuva. Regioninių institucijų ryšys su lietuva. Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Europos investicijų bankas (eib). Europos centrinis bankas. Regioninių institucijų ir lietuvos ryšys. Išvados. Literatūra.

Finansų sektorius yra nepaprastai reikšminga pasaulinio ūkio dalis. Nagrinėjant šiuolaikinius tarptautinius santykius, neįmanoma nepastebėti, kad vis aktyvesnėmis jų dalyvėmis tampa tarptautinės finansinės organizacijos. Didėjanti valstybių tarpusavio priklausomybė verčia jas plėtoti daugiašalį bendradarbiavimą, kurio viena iš formų yra tarptautinių organizacijų kūrimas ir funkcionavimas, kurių įtaka pasaulinei ekonomikai nėra vienoda, todėl darbe analizuojama tarptautinių finansinių organizacijų ryšys su Lietuva. Apibūdinamas Lietuvos dalyvavimas šiuose finasinėse organizacijose. Aptariama kokios yra tarptautinės finansinės organizacijos, jų veikla, tikslai, įsikurimo priežastys. Pateikiami tarptautinių finansinių organizacijų pagalbos pavyzdžiai, kurie padeda šaliai pasiekti stabilios ir gerai funkcionuojančios ekonomikos. Remiantis naujausiais Lietuvos Respublikos Finasų Ministerijos duomenimis, trumpai pristatoma Tarptautinė finansinė parama suteika Lietuvai.

  • Microsoft Word 67 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (5469 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Lietuvos ir tarptautinių finansinių organizacijų ryšiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos ir tarptautinių finansinių organizacijų ryšiai. (2013 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-tarptautiniu-finansiniu-organizaciju-rysiai.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 14 d. 18:24
×