Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemos palyginimas referatas


Įvadas. Valstybės mokesčių reikšmė. Mokesčiai. Mokesčių rūšys. Lietuvos respublikos mokesčių sistema. Vokietijos respublikos mokesčių sistema. Praktinė dalis. Lietuvos ir vokietijos gyventojų pajamų mokesčio palyginimas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Susipažinti su Vokietijos mokesčių sistema, bei ją paanalizuoti.

Kiekviena pasaulio valstybė atlieka daug įvairių funkcijų, tokių kaip: apsaugos, gamybos ir komercijos, vystymo, administracines. Besikuriant valstybėms pradžioje jų funkcijos nebuvo itin plačios, tačiau valstybė privalėjo ginti savo piliečius nuo kitų valstybių piliečių užpuolimo, bei palaikyti vidaus tvarką. Tačiau, laikui bėgant ir valstybėms besivystant padaugėjo ir valstybės funkcijų. Norint palaikyti tvarką reikėjo sukurti policijos ir teisingumo sistemą, reglamentuoti turtingųjų vaidmenį visuomenėje, apginti vargšus- garantuoti jiems socialines paslaugas (nemokamą švietimą, medicininį aptarnavimą), taip pat tvarkyti išsiplėtusius ūkininkavimo santykius.

Valstybės pareiga yra vykdyti visas tas veiklas, kurių negali atlikti privatūs asmenys. Pavyzdžiui, privatūs asmenys nesiimtų organizuoti apsaugos nuo užsienio užpuolimo ir išlaikyti kariuomenę, karo laivyną, oro pajėgas, organizuoti civilinę gynybą bei slaptųjų tarnybų veiklą. Taip pat valstybė turi imtis ir kai kurių produktų gamybos, teikti komercines paslaugas, kurių privati įmonė nebus suinteresuota arba nesugebės teikti: pavyzdžiui, tiesti kelius, tiltus, kanalus, statyti uostus, elektrines, visu tuo rūpintis. Kalbant apie socialines paslaugas, kurių imasi valstybė, negali būti visiškai patikimos privatiems asmenims, nes dažnas jų gali neturėti intereso arba lėšų šias paslaugas teikti arba jų teikiamų paslaugų sąlygos gali būti nepriimtinos vartotojams. Tai reiškia, kad valstybė privalo rūpintis piliečių gerove - statyti ligonines, mokyklas, tiesti gatves, kelius, įrengti parkus, žaidimų aikšteles, kad piliečiai galėtų užsiimti visuomeniniais ar ūkiniais reikalais. Tačiau gerai organizuotas piliečių švietimas, rūpinimasis jų sveikata, gerove labai reikšmingas ir efektyvus, nes didina krašto bendrijos produktyvumą.

Pasitelkus mokesčių sistemą valstybinis reguliavimas praktikuojamas jau senei. Daugelyje šalių tai pripažįstama, kaip gera priemonė, tačiau yra manančių, kad valstybė neturėtų kištis į ekonominį krašto gyvenimą.

Taigi, vis šie mokesčių elementai sudaro mokesčių turinį.

Mokesčiai imami kiekvienoje šalyje, todėl jie turi ir tam tikrą klasifikaciją. Taigi, galima pastebėti kai kuriuos šių klasifikacijų dėsningumus.

Svarbu paminėti, jog kad mokesčių rūšys bei jų skaičius priklauso nuo valstybės fiskalinės politikos. Šalių mokesčių sistemoje dažnai išskiriamos dvi mokesčių rūšys: tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai. Tiesioginiai mokesčiai nustatomi mokesčių subjektų turtui bei pajamoms, jie imami tiesiai iš mokesčių mokėtojų. Šiuo atveju atsižvelgiama į mokesčių mokėtojų pajamingumą ir šeimyninę padėtį.

Pajamų mokestis gali būti dviejų formų: 1. Šedulinė- kai pajamos išskaidomos į atskiras dalis (alga, dividendai, renta ir kt.) ir kiekviena pajamų dalis apmokestinama atskirai. 2. Globalinė- kai mokestis imamas už bendras mokėtojo pajamas nepriklausomai nuo jų šaltinio. Bendros pajamos gali būti sumažintos mokesčio lengvatomis, pavyzdžiui: neapmokestinamas minimumas. Ši forma itin populiari daugelyje užsienio šalių.

Valstybės mokesčių sistema galime laikyti, visumą įstatymais reglamentuojamų, tarp savęs glaudžiai susietų, mokesčių bei rinkliavų rūšių, privalomų mokėti valstybei. Taigi, siekiant sukurti darnią šiuolaikinę Lietuvos mokesčių sistemą, kuri skatintų spartų ekonomikos vystimąsi, kuris galėtų užtikrinti stabilias biudžetų pajamas, teisingą ir proporcingą mokesčių paskirstymą, šiuo metu Lietuvos Respublikos mokesčių sistemą sudaro 24 įstatymais reglamentuojami mokesčiai.

Gyventojų pajamų mokestis. Pajamų mokesčio mokėtojai- tai pajamas gavę mokėtojai, kurie pagal apmokestinimo tvarką dar yra skirstomi: į nuolatinius ir nenuolatinius Lietuvos gyventojus. Kadangi, pajamų mokesčio objektas yra gyventojo pajamos, tai nuolatinio Lietuvos gyventojo pajamų mokesčio objektas yra tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gautos pajamos. Na, o nenuolatinio Lietuvos gyventojo pajamų mokesčio objektas gali būti:

per nuolatinę bazę vykdomos individualios veiklos pajamos;

  • Microsoft Word 755 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (7332 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemos palyginimas referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemos palyginimas referatas. (2016 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-vokietijos-mokesciu-sistemos-palyginimas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 19:15
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo