Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemos palyginimas


Lietuvo ir vokietijos mokesčių palyginimas. Lietuvos ir Vokietijos Gyventojų pajamų mokestis. Lietuvos ir Vokietijos pridetinės vertės mokestis (PVMAkcizai. Loterijų ir azartinių lošimų mokestis. Valstybinio socialinio draudimo įmokos. Privalomojo sveikatos draudimo įmokos. PSD įmokų tarifai. Žemės mokestis. Paveldimo turto mokestis.

Lietuvoje, gyventojų pajamų mokestį moka pajamų gavę gyventojai, kurie dar yra skirstomi į nuolatinius Lietuvos gyventojus ir nenuolatinius, o Vokietijoje šį mokestį moka fiziniai asmenys. Vokietijoje mokesčio objektas yra darbo užmokestis, kapitalo pajamos, depozitų, obligacijų ir kitų vertybinių popierių procentinės pajamos, nuomos pajamos, honoraras ir pan.

Lietuvoje mokesčio objektas yra gyventojo pajamos, tačiau Lietuvoje dar yra skirstomi ir gyventojai, o pagal juos ir mokesčio objektas. Pavyzdžiui, nenuolatinių Lietuvos gyventojų pajamų mokesčio objektais gali būti: per nuolatinę bazę vykdomos individualios veiklos pajamos ir ne per nuolatinę bazę gautos pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvoje: palūkanos; pajamos iš paskirstytojo pelno ir metinės išmokos (tantjemos) valdybos ir stebėtojų tarybos nariams; su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos; sporto veiklos pajamos; atlikėjų veiklos pajamos; pajamos, gautos už išnuomotą, parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn Lietuvoje esantį nekilnojamąjį daiktą; pajamos, gautos už parduotą ar kitokiu būdu perleistą nuosavybėn pagal Lietuvos teisės aktus registruojamą kilnojamąjį daiktą; honoraras; kompensacijos už autorių arba gretutinių teisių pažeidimus.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (1918 žodžiai)
  • Indrė
  • Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemos palyginimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemos palyginimas. (2014 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-vokietijos-mokesciu-sistemos-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:41
×