Lietuvos ir Vokietijos tarpusavio prekybos raida ir perspektyvos


Vokietijos ir lietuvos ekonominiai santykiai. Lietuvos eksporto ir importo raida ir perspektyvos. Lietuvos prekyba su vokietija istorija. Lietuvos ir vokietijos prekyba. Lietuvos uzsienio prekyba. Palyginimas lieuvos ir vokietijos prekyba.

Lietuvos ir Vokietijos prekyba. Įvadas. Analizė. Lietuvos charakteristika. Vokietijos kaip užsienio prekybos partnerės charakteristika. Bendra dvišalių ekonominių santykių raidos. Dvišaliai ekonominiai santykiai. Vokietija svarbiausių lietuvos respublikos partnerių penketuke (statistikos departamento duomenimis). Lietuvos užsienio prekyba. Metais. Lietuvos užsienio prekyba. Metais. Lietuvos užsienio prekyba. Sausio – vasario mėn. Eksportas ir importas pagal prekių grupes. Lietuvos ir vokietijos tarpusavio prekybos perspektyvos. Vertinimas. Išvados. Literatūros sąrašas

Lietuva jau nuo seno palaiko ekonominius santykius su Vokietiją. Lietuva niekada nebus visiškai nepriklausoma nuo kaimyninių šalių: daugybė prekių gaminamos užsienio šalyse, Lietuva jas įsiveža iš kitų šalių taip prisidėdama prie tarptautinės prekybos, o mes, jas pirkdami, didiname savo gerovę. Žinoma, Lietuva ne tik importuoja, bet ir eksportuoja, galime pasigirti aukštos kokybės ekologiškais maisto produktais, stipriaisiais gėrimais, medienos dirbiniais ir kt.

Vokietija yra viena iš nuolatinių ir svarbiausių Lietuvos užsienio prekybos partnerių. Ji ir yra viena iš didžiausių lietuviškos kilmės prekių pirkėja. Į šią šalį per 10 mėnesių eksportuota už 3,814 mlrd. Litų. Visas eksportas į Vokietiją siekė 4,437 mlrd. litų. Šis skaičius – 28 proc. didesnis net ir už ikikrizinį 2008 metų sausio – spalio mėnesių eksportą į šią šalį. Esamu bendru ekonomikos nuosmukio laikotarpiu svarbu ne tik išlaikyti glaudžius ir produktyvius tarpusavio ekonominius santykius, bet ir orientuotis į naujų ekonominio bendradarbiavimo sričių paiešką ir tolimesnį plėtojimą dabartiniu ir vėlesniu – ekonominio pakilimo laikotarpiu.

Vokietija aktyviai dalyvauja Baltijos – Vokietijos investuotojų forume ir domisi investicijomis į energetikos, aplinkosaugos ir kitas svarbias sritis. Vokietijos investicijos Lietuvoje užima trečią vietą pagal dydį. Lietuva iš savo pusės tikisi, kad Vokietijos verslininkai gauna jiems rūpimą informaciją ir sugrįš investuoti.

Savo darbe apžvelgsime tiek Lietuvos, tiek Vokietijos prekybos raidą, aptarsime tarpusavio prekybą tarp šių dviejų valstybių, kokiomis prekėmis jos prekiauja tarpusavyje, kokios firmos savo kapitalu, atsineštu iš Vokietijos, kelia Lietuvos ekonomiką, kuo Lietuva patraukli vokiečiams.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2013 m.
  • 25 puslapiai (6097 žodžiai)
  • Sileshart
  • Lietuvos ir Vokietijos tarpusavio prekybos raida ir perspektyvos
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos ir Vokietijos tarpusavio prekybos raida ir perspektyvos. (2013 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ir-vokietijos-tarpusavio-prekybos-raida-ir-perspektyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:38
×