Lietuvos istorijos įvykiu santrauka


Lietuvos istorija trumpai konspektas. Lietuvos istorijos santrauka. Lietuvos istorija santrauka. 1940-1990 lietuva svarbiausi ivykiai. Istorijos santrauka. Lietuva 1940 1990 konspektai. Lietuvos istorija trumpai. Įvykiai lietuvoje 1940-1990m.. Lietuvos istorijos konspektai. 0.

Lietuvos istorijos perjodizacija. Lietuvos valstybės susidarymas. Visuotinės istorijos perjodizacija.

Noelitas - 000 - 600 m. Pr. M. E. ( išmoko žiest puodus, atsirado indoeuropinuo x a. Iki xi a. - karinės demokratijos laikotarpis ( perėjimas iš bandruomeninės santvarkos į klaatsiradus našesniem darbo įrankiam, prasidėjo karai, atsirado teritoriniai vienetai, kuriuos valdė kunigaiksčiai, iš pradžių visi geranoriškai sunešdavo kunigaiksčiui maistą ir kt. ,atsirado karo grobio patrauklumas, žemės pradėjo jungtis - tai paskutinis barjeras, prieš susidarant valstybei. Didelis faktorius, paskatinęs valstybės susivienijimą buvo tas, kad Lietuvą puldinėjo kryžiuočiai ir Lietuviai buvo priversti vientis. Mindaugas pašalino kai kurių baltų sričių valdovus ir suvienijo valstybę - sustabdė vokiečių ankstyvoji monarchija (valdovas į valstybę žiūręjo kaip į vieną didelę valdą, nebuvo luomų, nebuvo isocializme gyventojai priklausė nuo valdžios (partijos), 1940 - 1990 m. Kapitalizmo Lietuvoje nebuvo, buvo socializmas, komandinė ekonomika. Po 1949 m. (Lietuvoje) ir po 1930(rgedimino sąjunga su lenkija (ruošėsi karui su ordinu, todėl ieškojo sąjungininkų. Naudos ji nedavė, nes ged. Į pagalbą neateidavo, ji galiojo iki gedimino mirties).

Santykiai su rusija (rusija buvo užstrėvos mūšis 1348m. (paskelbti pasauliui apie didžiausią laimėjimą buvo naudinga: Lietuvos krikšto klausimas. Imperatorius parašė laišką, siūlydamas krikštytis. Lietuva pareikalavo visų Lietuviškų žemių (giminių gyvenamuosius kraštus). Imperatoriui tai buvo nenaudinga ir negalęjo iškelti ordino.

Krėvos prasmė: jogailai buvo vis tiek, katra valstybė prie kathorodlės aktai: Lietuva ir lenkija neperskiriamos, katalikiškas kraštas, katalikų bajorams suteiktos privilegijos, nutarta įkurti Lietuvoje tokį patį krašto valdymą li\etuvos kovos su maskva. Kazimieras su maskva pasidalijo įtakos sritimis. Ši sutartis 1449m. Buvo didelis maskvos laimėjimas Lietuvos nenaudai. Nuo tada maskva nuolat kyla, o Lietuva pralaimi.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (736 žodžiai)
  • Konstancija
  • Lietuvos istorijos įvykiu santrauka
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos istorijos įvykiu santrauka. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-istorijos-ivykiu-santrauka.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 10:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo