Lietuvos įvaizdis skaidrės


Lietuvos įvaizdis. Įvadas Gedimino laiškai Lietuvos vardo paminejimas Mindaugas Jonas Vislicietis Mikalojus Husovianas. Įvadas. Šiomis dienomis kaip ir anuomet. Gedimino laiškai. Turbūt pirmasis tokį. Gediminas laiškuose prisistato Vakarams kaip galingas. Lietuvos vardo paminėjimas. Lietuva neatsitiktinai paminėta tais metais — 1009 m. Mindaugas. Mindaugas karingumu nepasižymėjo. Jonas Vislicietis. Pirmuoju grožinės literatūros kūriniu. Kraštas yra toksai, miškais pavėsingais apaugęs. Esminė mintis, autoriaus išsakyta apie lietuvių tautą. M. Hsovianas svo kūrinyje ,, Giesmė apie stumbrą” įrodinėja. Taigi, viskas apie ką kalba M. Husovianas poemoje, skirta Lietuvai išaukštinti arba apginti. Šalies įvaizdžio strategija. Lietuvos įvaizdis valstybiniu lygiu pradėtas formuoti daugiau kaip prieš dešimtmetį.

Šiomis dienomis kaip ir anuomet, svarbiausias kriterijus klestinčiai šaliai- jos įvaizdis. Kelis tūkstančius metų įvairios tautos bandė sukurti kuo didingesnį ir patrauklesnį šalies paveikslą, kuris viliotų atvykėlius. Dar prieš tūkstantį metų pradėtas formuoti ir Lietuvos, kaip šalies įvaizdis. Gediminas XIV amžiuje į Vakarus siuntė laiškus, kuriuose, kviesdamas atvykti amatininkus ir jiems žadėdamas visokiausių lengvatų, aiškino, kas ir kur yra Lietuva. Pats stipriausias ir iki šių dienų atėjęs stereotipas – Lietuvos, kaip miškų krašto, įvaizdis. Lietuvos, kaip miškų krašto, stereotipas europiečiams asocijavosi su įvairiais neigiamais dalykais. Miškas jiems buvo įrodymas, kad Lietuva yra barbariškas ir pagoniškas kraštas.

Pirmuoju grožinės literatūros kūriniu, kuriame pateikiamas apibendrintas Lietuvos įvaizdis, laikytina Jono Visliciečio lotynų kalba rašyta poema ,,Prūsų karas”skirta Žalgirio mūšio šimtosioms metinėms pažymėti. Papildomas autoriaus tikslas buvo įsiteikti valdovui Žygimantui Senajam. Tuo tikslu jis ypač išaukštino Žygimanto senelį Jogailą, kurįlaikė pagrindiniu garsiojo mūšio nugalėtoju. Lietuva pristatoma antrosios poemos dalies pradžioje, kaip šalis, dovanojusi pasauliui ir Lenkijai tobulą valdovą Jogailą. Pristatymas neilgas – vos 7 eilučių; antrojoje fragmento dalyje glaustai charakterizuojami ir Lietuvos gyventojai:.

Esminė mintis, autoriaus išsakyta apie lietuvių tautą, – kad tai tvirti, neišlepę, užsigrūdinę žmonės, šiame atšiauriame krašte pasirinkę gyventi ne iš bėdos, bet valingai ir sąmoningai, mat čionykštės sąlygos atitinkančios jų būdą. Taip jau Lietuvos ir lietuvių literatūriniame pristatyme nuskamba paralelė: „kokia gamta, tokia ir tauta“.

  • MS PowerPoint 138 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (818 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simona
  • Lietuvos įvaizdis skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos įvaizdis skaidrės. (2015 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ivaizdis-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:13
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo