Lietuvos jaunimo emigracija projektas


Taikomojo tyrimo tema Lietuvos jaunimo emigracija. Metodologija atlieka tokias funkcijas. Duomenų rinkimo ir analizės metodai. Anketavimo paštu arba internetu privalumai. Interviu pagal pokalbio užrašymo būdus gali būti skirstomi. Interviu metodo privalumai. Duomenų analizės fragmentai. Anketavimo rezultatų fragmentas. Dažniausiai 2 kartais 1 retai Vidurkis Moda. Tikisi išmokti kalbą. Nori susipažinti su kita kultūra. Tikisi susirasti naujų pažinčių. Interviu rezultatų fragmentas. Ar emigracija problema. Emigracijos rodiklių dinamikos , trendo analizė. Lietuvos jaunimo emigrantų skaičiaus kitimo rodiklių dinamika Metai 2008 2009 2010 2011 2012. Trendo lygties sudarymas. Metai yt t2 ytt ‘ ytt ‘. Iš viso 341503 28 140 1338286. Kaip vertinate jaunimo emigraciją. Ar galvojote emigruoti po mokyklos studijų baigimo. Į kokią šalį norėtumėte emigruoti. Kodėl jaunimas emigruoja. Ar turite giminaičių , draugų , kurie buvo ar yra emigravę ilgiau nei sezonui. Ar rekomenduotumėte giminaičiams ar draugams emigruoti. Kodėl pasirinkote emigruoti iš Lietuvos ? Į kokią šalį išvykote ir kodėl į ją. Kiek laiko buvote išvykę iš Lietuvos ir ar dar žadate emigruoti. Jei taip , kur norėtumėte išvykti , o jei ne kodėl. Kokio amžiaus emigravote. Ką manote apie jaunimo emigraciją , ar tai problema Lietuvoje.


Tyrimo hipotezė: Pagrindinė jaunimo emigracijos priežastis yra gyvenimo perspektyvų nebuvimas Lietuvoje.

Tyrimo tikslas: Išnagrinėti ir nustatyti dėl kokių priežasčių jaunimas išvyksta dėl Lietuvos.

Buvo sudaryta anoniminė anketa (1 priedas) su 8 klausimais, kurie padėtų išsiaiškinti apie jaunimo emigraciją, ką žmonės mano apie ją. Į anketos klausimus atsakė 33 žmonės jie buvo prašomi įvertinti atitinkamus kriterijus nuo 1 iki 3 (1-retai; 3-dažniausiai). Gautos šios atsakymų pasiskirstymo eilutės ir apskaičiuoti jų rodikliai(žr.3 priedą)

1.Vertinimas yra kartais, nes vidutinis aritmetinis vidurkis 2,06, dažniausiai pasitaikantis atsakymas kartais (2). Taigi galime teigti, kad į užsienį žmonės studijuoti išvyksta kartais, nors nuomonių įvairovė labai didelė (sklaidos koeficientas 35,92%).

2.Pagal gautus duomenis jaunimas išvyksta į užsienį norėdami užsidirbti vienareikšmiškai atsakymas „dažniausiai“, vidurkis 3,00, sklaidos koeficientas lygus 0.

3.Tikisi išmokti kalbą vidurkis yra beveik 2 (kartais), dažniausiai pasikartojantis atsakymas 2, sklaidos koeficientas labai didelis (30,93%).

4.Nori susipažinti su kita kultūra – vidurkis yra šiek tiek mažesnis už tuos, kurie tikisi išmokti kalbą, dažniausiai pasikartojantis atsakymas, kaip ir ankstesnio 2, sklaidos koeficientas labai didelis (34,04%).

5.Tikisi susirasti naujų pažinčių – vidurkis yra ~1,7, dažniausiai pasikartojantis atsakymas 2, sklaida yra labai didelė (43,35%).

Tyrimui pasirinkome interviu metodą, respondentai buvo mūsų giminaičiai ir draugai, kurie yra ar buvo emigravę iš Lietuvos. Šiam tyrimui, duomenų rinkimui, buvo pritaikytas kokybinės apklausos metodas – struktūrizuotas atvirasis interviu, kai tyrėjas iš anksto numato interviu klausimus, klausimai pateikiami vienodai kiekvienam respondentui. Interviu laikomas pagrindiniu kokybinių tyrimų metodu, kuris atskleidžia daug požymių, reikalingų tyrimui, kurių joks kitas metodas nepadėtų sužinoti. Iš viso buvo apklausta 6 asmenys, kurie buvo emigravę. Su kiekvienu klientu buvo tartasi iš anksto, kiekvienam palankiu metu, atsakymai buvo įrašinėjami diktofono pagalba, taip pat užsirašinėjome į užrašų knygutes, paskui surinkti duomenys buvo sisteminami pagal kategorijas.

Kodėl pasirinkote emigruoti iš Lietuvos? Į kokią šalį išvykote ir kodėl į ją?

Kiek laiko buvote išvykę iš Lietuvos ir ar dar žadate emigruoti?

Remiantis Emigrantų kelių metų ataskaitiniais duomenimis sudaromos prognozės tokių ekonominių rodiklių kaip:

Žinant a ir b tiesės koeficientus, atliekama emigrantų prognozė dvejiems metams į priekį. Svarbu pažymėti ir tai, kad ekstrapoliuoti tikslinga ne daugiau kaip

  • Marketingas Projektas
  • Microsoft Word 141 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2834 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rūta
  • Lietuvos jaunimo emigracija projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos jaunimo emigracija projektas. (2016 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-jaunimo-emigracija-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:10
×