Lietuvos jaunimo emigracija


Ekonomikos referatas. Įvadas. Duomenų rinkimo ir analizės metodai. Anketavimas. Interviu. Duomenų analizės fragmentai. Anketavimo rezultatų fragmentas. Kokybinis dokumentų analizės metodas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Lietuvoje jaunimas yra labai svarbi visuomenės dalis. Visų pirma jaunimas yra visos šalies ateitis. Jie yra kupini idėjų bei savarankiški, dauguma jų nenuleidžiantys rankų ir siekiantys kuo daugiau pasiekti tam tikrose srityse. Vis daugiau jaunų žmonių įgyja aukštąjį išsilavinimą ir nori dirbti ar kurti verslą Lietuvoje, tokiu būdu padedant valstybės ekonomikai ir gerinant socialinį gyvenimą. Tačiau, kuo toliau, tuo labiau Lietuvos jaunimas susiduria su ekonominiais ir socialiniais sunkumais, kurie skatina didelį išsilavinusio jaunimo nedarbą, mažėjančią motyvaciją ir didelę emigraciją. Lietuva Europoje pagal emigracijos mastus pirmauja ir beveik pusę visų emigrantų sudaro jaunimas. Jauni žmonės emigruoja dėl visokiausių priežasčių, tačiau vis dėl to jiems aktualiausia yra darbo užmokestis, studijos, galimybė įsidarbinti pagal įgytą specialybę ir pradėti sėkmingą karjerą ar nuosavą verslą. Jauni žmonės skiria savo laiką studijoms, puoselėdami viltį susirasti gerą darbą ir pradėti pasiturintį gyvenimą. Deja, dažnai ekonomiškai labiau išsivysčiusiose užsienio valstybėse tokių svajonių realizavimas atrodo realesnis, nei Lietuvoje. Taip pat reikia nepamiršti, jog nemaža dalis jaunimo emigruoja ir dėl socialinių paskatų, pavyzdžiui: kitų kultūrų pažinimas, noras keliauti, plėsti pasaulėžiūrą ir t.t. Todėl emigracija tarp Lietuvos jaunimo yra opi problema.

Tyrimo hipotezė : Bloga ekonominė ir socialinė padėtis Lietuvoje lemia vis didesnį emigrantų skaičių jaunimo tarpe.

Tyrimo tikslas : Išnagrinėti ir išanalizuoti dėl kokių priežasčių emigruoja Lietuvos jaunimas.

Aprašyti esamą Lietuvos jaunimo emigracijos situaciją.

Pateikti 2 duomenų rinkimo metodus pritaikytus Lietuvos jaunimo emigracijai.

Išsiaiškinti kas lemia didelę jaunimo emigraciją iš Lietuvos.

Anketos gali būti perduodamos apklausėjo respondentui įvairiose vietose. Pavyzdžiui: parduotuvė; namai; gatvė ir kt.

Paštu. (Šis anketinės apklausos tipas gana populiarus, nes jo organizavimo kaštai žymiai mažesni nei tiesioginių apklausų. Pagal vieną ar kitą atrankos metodiką atrinktiems respondentams išsiunčiami parengti klausimynai su atgaliniu voku bei prašoma juos užpildžius atsiųsti atgal tyrėjams.)

Buvo sudaryta anketinė apklausa (1priedas) su 10 klausimų. Apklausa siekta išsiaiškinti kokios priežastys lemia Lietuvos jaunimas emigraciją. Tuo pačiu buvo norima sužinoti respondentų patirtį, susijusią su emigracija. Anketa yra anoniminė, suprogramuota virtualiai ir pildoma internetinėje erdvėje.

Respondentai : Apklausoje dalyvavo 100 respondentų, kurių amžius vyravo nuo nepilnamečių iki 29 metų amžiaus žmonių.

Pirmajame klausimyno bloke (1-2 kl.) buvo prašoma pateikti bendrą informaciją apie respondentus.

Trečiuoju klausimyno klausimu buvo prašoma įvertinti atitinkamas emigracijos priežastis nuo 1 iki 5 (1 – reta priežastis ; 5 – dažna priežastis). Gautos šios atsakymų pasiskirstymo eilutės ir apskaičiuoti jų rodikliai. (žr. 2 priedą).

Priežasties svertinis aritmetinis vidurkis yra apie 4. Dažniausiai pasikartojantis įvertinimas yra 5. Todėl galime spręsti, kad noras užsidirbti, kaip priežastis, kodėl jaunimas emigruoja į kitas šalis yra labai dažna. Sklaidos koeficientas 25,33%, tad galima teigti, jog nuomonių įvairovė yra vidutinė.

Priežasties svertinis aritmetinis vidurkis yra 3,52. O dažniausiai pasikartojantis įvertinimas yra 4. Tad galima daryti išvadą, kad ši priežastis yra gana dažna, bet ne tokia dažna kaip noras užsidirbti. Sklaidos koeficientas yra 31,24%, todėl nuomonių įvairovė gana plati.

 • Ekonomika Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Simona
 • 26 puslapiai (3242 žodžiai)
 • Kolegija
 • Ekonomikos referatai
 • Microsoft Word 360 KB
 • Lietuvos jaunimo emigracija
  10 - 10 balsai (-ų)
Lietuvos jaunimo emigracija. (2016 m. Sausio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-jaunimo-emigracija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:21