Lietuvos jūrų uostai


Įvadas. Bendros žinios apie baltijos jūrą. Dubens ypatybės. Lietuvos uostai. Bendra apžvalga. Būtingės naftos terminalas. Šventosios uostas. Mažieji uostai. Apibendrinimas. Literatūra.

Tiek prie jūros krantų, tiek atokiausiuose mūsų planetos vietose gyvenantys žmonės savo buityje kasdien susiduria su daiktais, kurių kelias nuo gamintojo iki naudotojo driekiasi jūromis arba vandenynais. Juk nafta, iš kurios gaminama automobilių arba krosnių kuras, anglys ir metalų rūdos, mediena, daugelis vaisių, grūdai, mūsų mėgstama kava ir begalė kitų produktų neretai atkeliauja laivais iš labai tolimų Žemės vietų. Visų minėtų produktų bei žaliavų pasiskirstymą pasaulio mastu didžiają dalimi užtikrina jūrų transportas. Viena svarbiausių šios transporto sistemos dalių yra jūriniai uostai. Tai jūros ir sausumos transporto sistemų mazgai. Taigi, šiandieniniai uostai yra neatsiejama Pasaulio ūkio dalis.

Be transporto funkcijų, uostuose iš atvežamų žaliavų vystoma perdirbamoji pramonė arba gamybos šakos, kurias plėtoti čia patogiau dėl specifinių, su jūra susijusių sąlygų. Todėl daugelyje uostų statomi ir remontuojami laivai, jūrinės naftos platformos, laivų mašinos ir įrenginiai, perdirbama nafta, lydomi metalai, gaminamos trąšos.

Uostai nuo seniausių laikų buvo skirting kultūrų sandūra, naujų įdėjų atsiradimo ir plėtros židiniai, pažangių technologijų iniciatoriai. Suprantama, uostai ir patys sukelia tam tikrų problemų, susijusių su hidrotechnine statyba, akvatorijų ir kanalų gilinimu bei valymu, miestų ir uostų teritorijų plėtra, ekologine aplinkos būkle ir t.t.

  • Microsoft Word 1007 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2098 žodžiai)
  • Mokykla
  • Erika
  • Lietuvos jūrų uostai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos jūrų uostai. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-juru-uostai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 15:12
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo