Lietuvos kaimas ir jo žmonės Žemaitės ir Keturakio kūriniuose


Lietuvos kaimas zemaites kuriniuose. Petras kurmelis analize. Lietuvos kaimas ir jo zmones keturakio kuriniuose. Petras kurmelis santrauka. Lietuvos kaimas ir jo zmones zemaites kuriniuose. Lietuvos kaimas ir jo zmones zemaites ir keturakio kuriniuose rasinys. Zemaites ir keturakio kuriniu apibendrinimai. Rasinys ,,lietuvos kaimas ir jo zmones keturakio amerika pirtyje". Žemaitė petras kurmelis santrauka. Zemaite petras kurmelis rasinys lietuvos kaimo paveikslas.

Lietuvos kaimas ir jo žmonės Žemaitės ir Keturakio kūriniuose. Lietuvių kalbos rašinys.

Antanas Vilkutaitis-Keturakis (1864-1913) yra parašęs keletą apsakymų. Rašytojo vardą išgarsino komedija „Amerika pirtyje“, parašyta 1895 m. Tai realistinės krypties kūrinys.

Žemaitė – Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė – XIX a. pab. realizmo srovės atstovė, sukūrusi epišką lietuviško kaimo paveikslą, kuriame pavaizduotas Lietuvos valstiečių gyvenimas. Žymiausi apsakymai: „Marti“, „Petras Kurmelis“.

Žemaitei geriausiai buvo pažįstamas valstiečių gyvenimas ir jo sunkumai. Rašytojai buvo artimos jų problemos, būdingos visam kaimui. Todėl ji vaizdavo realią aplinką, kokią matė aplink save.

Žemaitės herojai - valstiečiai, gyvenantys kaime. Savo darbu jie vos užsidirba pragyvenimui, dažnai ieško kitų pasipelnymo šaltinių. Todėl atsiranda santuokos “iš išskaičiavimo”, kai mergina ištekinama už turtingo ūkininko sūnaus arba atvirkščiai, vyras veda turtingų tėvų dukterį.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (347 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laima
  • Lietuvos kaimas ir jo žmonės Žemaitės ir Keturakio kūriniuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos kaimas ir jo žmonės Žemaitės ir Keturakio kūriniuose. (2012 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-kaimas-ir-jo-zmones-zemaites-ir-keturakio-kuriniuose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:46
×