Lietuvos kaimynės


Kitos Lietuvos kaimynės. Pagrindinės Lietuvos šalys. Šalys , su kuriomis ribojasi mūsų valstybė. Lenkija. Lenkijos valstybę x. Lenkai tautiniais drabužiais. Švedija. Švedijos valstybę įkūrė vikingai. Švedai tautiniais drabužiais. Rusija. Dabartinė Rusija atsirado iš senovinės Maskvos kunigaikštystės. Rusės tautiniais drabužiais. Baltarusija ( Gudija ). Savo istorija, kultūra artimos lietuvių ir baltarusių tautos taikiai sugyveno nuo seniausių laikų. Baltarusiai tautiniais drabužiais.

Lenkijos valstybę x a. įkūrė slavų polianų gentis. Nuo 1386 m. Lenkiją valdė lietuvių valdovų Gediminaičių dinastija. Kelis šimtus metų trukusi Abejų Tautų Respublikos istorija bei kultūra iki šiol vienija lietuvių ir lenkų tautas. Lenkijos valstybei daug nusipelnė lietuvių kilmės lenkiškai kalbantis bajoras Juzefas Pilsudskis. Deja 1918 m. nepriklausomybę atkūrusios Lenkijos vadovai nepripažino lietuvių siekio turėti savo valstybę. Dėl to kilęs karinis konfliktas ir Lietuvos sostinės Vilniaus užėmimas ilgam buvo nutraukęs draugiškus tautų santykius. Lenkija , kaip ir Lietuva, nepriklausomybę prarado Antrojo pasaulinio karo metais. Po jo Lenkijoje buvo įtvirtinta komunistinė diktatūra. Išsivadavusi iš jos Lenkija tapo Europos Sąjungos ir NATO nare.

  • MS PowerPoint 4583 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (319 žodžiai)
  • Gabija
  • Lietuvos kaimynės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos kaimynės. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-kaimynes.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 23:15
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo