Lietuvos kapitalo rinka


Įvadas. Kapitalo rinka. Kapitalas. Kapitalo rinka ir jos funkcijos. Kapitalo rinkos instrumentai. Pagrindiniai šalies ekonominiai ir socialiniai rodikliai. Lietuvos finansų rinka. Pasaulinė finansų rinka. Išvados.


1996 m. rugpjūčio mėnesį buvo privatizuota likusį dalis Lietuvos kapitalo turto

Kapiralo rinka – tai tokia finansinė rinka, kurioje prekiaujama tokiais finansiniais instrumentais, kurių trukmė viršija vienerius metus. Bet apie tai veliau, kol kas išaiškinsime kas yra kapitalas.

Kapitalas – tai sukauptas turtas, sudarantis pagrindą visai ekonominei veiklai į rinką orientuotoje, arba kapitalistinėje, visuomenėje.

Kapitalo rinkos pagalba VP – rių rinkos kaina bet kuriuo momentu tiksliai atspindi investuotojų turimą informaciją (Informacinis efektyvumas)

Kapitalo rinkos pagalba operacijų joje atlikimo išlaidos minimalios (Operacinis efektyvumas).

1. Apibendrinus galima teigti, kad kapiralo rinka – tai tokia finansinė rinka, kurioje prekiaujama tokiais finansiniais instrumentais, kurių trukmė viršija vienerius metus. Bet apie tai veliau, kol kas išaiškinsime kas yra kapitalas. Kapitalo rinkoje kreditorių, investitorių ir skolininkų rolėje yra bankai, įmonės, valstybė, gyventojai, užsienio valstybių gyventojai ir įmonės. Kapitalo rinkoje prekiaujama obligacijomis, hipotekiniais vekseliais, akcijomis ir kitais vertybiniais popieriais (VP).

  • Microsoft Word 275 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4707 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Lietuvos kapitalo rinka
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos kapitalo rinka. (2018 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-kapitalo-rinka.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 22 d. 13:47
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!