Lietuvos kelias į Europos Sąjungą


Viešojo administravimo referatas. Įvadas. Lietuvos stojimo etapai į europos sąjungą. Derybų dėl ES procedūros formavosi plečiantis Sąjungai. Pradinis derybų etapas (2000 m. ). Derybos dėl es taisyklių įvedimo (2001 m. ). Galutinis derybų etapas (2002 m. ). Derybos dėl es reguliavimo normų įgyvendinimo. Derybos dėl ribojimų prekiauti žeme panaikinimo. Derybos dėl perskirstymo finansinės ir biudžeto nuostatos. Derybos dėl perskirstymo derybos žemės ūkio srityje. Derybos dėl ignalinos atominės elektrinės uždarymo. Derybos dėl kaliningrado tranzito. Išvados. Literatūros sąrašas.


Mūsų valstybei , teko susidurti su daugelių išbandymų, trukdžių ir sunkumų norint patekti į šią sąjungą. Derybos dėl narystės sąjungoje buvo svarbios daugeliu aspektų, jos žymėjo galutinį Lietuvos stojimo į ES atapą, kuris buvo laikomas strateginiu Lietuvos užsienio politikos siekiu. Per derybas buvo tariamasi dėl sąlygų, kuriomis Lietuva taps ES nare, taip pat buvo priimama daug svarbių, dažnai ir strateginių, vidaus ir užsienio politikos sprendimų. Šis procesas istoriškai svarbus ir įdomus dar ir dėl to , kad tai pirmos tokio mąsto ir poveikio derybos šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje.

Lietuvos kelias į Europos Sąjungą. (2013 m. Gruodžio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-kelias-i-europos-sajunga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:41