Lietuvos kelių tinklas


Kelių transporto tinklas Lietuvoje. Nagrinėjami klausimai. Kelio kokybės reikšmė. Kelių tinklas. Kelio būklės reikšmė. Kelio būklės išlaikymas. LR kelių tinklas, jo charakteristikos, formavimo principas. Kelių klasifikacija. Valstybinės reikšmės kelių klasifikacija. Magistraliniai keliai. Krašto ir rajoniniai keliai. Valstybinės reikšmės keliai. Pagrindinės LR valstybinės reikšmės kelių tinklo charakteristikos. Kelių klasifikacija. Klasifikacija pagal kategorijas ir reikšmes. Valstybinių kelių kategorijos. Vietinių kelių kategorijos. Kelių tinklo formavimo principas.

Kelio kokybės reikšmė; LR kelių tinklas, jo charakteristikos, formavimo principas.

Keliai pagal reikšmę Lietuvoje skirstomi į valstybinės reikšmės, vietinės reikšmės bei miesto kelius (gatves). -valstybinės reikšmės – tai keliai, kuriais vyksta tarptautinis ir vietinis intensyvus transporto priemonių eismas; -vietinės reikšmės – keliai jungiantys rajoninius kelius, kaimus, taip pat keliai naudojami vietiniam susisiekimui.

Valstybiniai keliai pagal eismo intensyvumą, parametrus bei eismo sąlygas skiriami į AM ir I-V kategorijos kelius. Vietinės reikšmės keliai pagal eismo intensyvumą, parametrus bei eismo sąlygas skirstomi į Iv – IIIv kategorijos kelius.

Iv kategorijos keliai jungia valstybinės reikšmės kelius su kaimo tipo gyvenamosiomis vietovėmis; IIv kategorijos keliai jungia kaimus, jungiasi tarpusavyje arba su aukštesnės kategorijos keliais; IIIv kategorijos keliai – tai ūkių vidaus keliai, kurie jungiasi tarpusavyje ir su aukštesnių kategorijų keliais, nacionalinių parkų ir miškų keliai.

  • MS PowerPoint 226 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (727 žodžiai)
  • Raimondas
  • Lietuvos kelių tinklas
    10 - 7 balsai (-ų)
Lietuvos kelių tinklas. (2015 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-keliu-tinklas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 20:18
×