Lietuvos klimatas ir jo apžvalga


Inžinerijos referatas. Įvadas. Lietuvos klimato sąlygos ir klimato veiksniai. Lietuvos oro temperatūra, krituliai, drėgmė ir jos svyravimai. Lietuvoje vyraujantys vėjai. Žiemos ir įšalo gylis Lietuvoje. Išvados.


Kiekviena žmogaus veikla priklauso nuo tam tikrų klimato veiksnių. Didelę įtaką žmogaus gyvenimui turi metų laikai ir besikeičiantys orai. Kiekvienu laikotarpiu žmogus dirba skirtingus darbus žemės ūkyje, nesvarbu ar tai būdu didelis ūkis ar tai būtų nuosvao namo nedidelis plotelis žemės, nereikia net žemės aplink namą, daugelis mūsų augina butuose įvairiausius augalus kurių priežiūra taip pat skiriasi skirtingu metų laiku. Taiga nėra nė vieno žmogaus veiklos proceso, kuris nepriklausytų nuo orų ar klimato.

Tačiau ne tik žmogaus veiklai svarbus oras, metų laikas ir vyraujantis klimatas, bet ir laukinei gamtai. Vasarą jei oras nėra per karštas gyvūnija randa pakankamai maisto, jei vasaros laikotarpis ganėtinai karštas ir kritulių iškrinta mažai tai nuo sausros kenčia gyvūnai. Yra didelė tikimybė įsiplieksti gaisrams. Žiemos gali būna žvarbios ir pakankamai šiltos tiek žmogui, tiek gyvūnijai. Artėjant šaltajam sezonui daugelis paukščių patraukia į kraštus kurie yra šiltesni savo klimatu ir ne tokie atšiaurūs kaip Lietuvos klimatas.

Rašto darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvoje vyraujanti klimatą ir jam būdingas oro sąlygas.

Darbo objektas – Lietuvos klimatas ir jo apžvalga.

Darbo uždaviniai:

Lietuvos klimato sąlygų ir veiksnių metodologinė analizė;

Lietuvos oras, kritulių, vėjų metodologinė analizė;

Pateikti išvadas apie Lietuvos klimato sąlygas.

Rengdama rašto darbą naudojau šį metodą – antrinių duomenų ir mokslinės literatūros apžvalga ir analizės.

Lietuvos klimato sąlygos ir klimato veiksniai

vienas svarbiausių gamtinių veiksnių, kuriems tiesiogiai veikiant vyksta dauguma procesų viršutiniame žemės plutos sluoksnyje, atmosferoje ir biosferoje.(..) Sąvoka apimanti eksperimentines, kintamąsias ir vidutines orų sąlygas.

Absoliutus oro temperatūros minimumas: -42,9°C, Utena, 1956 m. vasario 1 d.

Absoliutus oro temperatūros maksimumas: +37,5°C, Zarasai, 1994 m. liepos 30 d.

Oro temperatūrą, kritulius, drėgmę nustato, prognozuoja meterologijos tarnybos, kurios savo ruoštu naudojasi meterologijos stotimis (5 paveikslas):

Orų pobūdį tam tikru laiku didelėje teritorijosje vaizduoja sinoptinis žemėlapis (6 paveikslas). Jame sutartiniais ženklais rodomi meterologijos stočių duomenys, o linijomis – izobaros. Remiantis tokiais žemėlapiais yra prognozuojami orai. [11]

Ciklonai (ciklonas – žemo atmosferinio slėgio sritis) smarkiai veikia orų pobūdį Lietuvoje. Ciklonams būdingi orai lietuvoje tai: didelis debesuotumas, stiprus vėjas, vasarą – lietingi ir vėsūs orai (14-16 °

 • Inžinerija Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Gabety
 • 26 puslapiai (3734 žodžiai)
 • Universitetas
 • Inžinerijos referatai
 • Microsoft Word 8987 KB
 • Lietuvos klimatas ir jo apžvalga
  10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos klimatas ir jo apžvalga. (2015 m. Spalio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-klimatas-ir-jo-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 00:00