Lietuvos komercinių bankų funkcijos ir operacijos savarankiškas darbas


Įvadas. Lietuvos komercinių bankų istorija. funcijos ir operacijos. AB „Swedbank“ ir AB „Dnb“ bankų palyginimas pagal indėlius. Terminuotų indėlių analizė. Vartojimo paskolos analizė. Apklausos rezultatų analizė. AB „Swedbank“ banko analizė. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.


Bankai atspindi valstybės ekonomikos lygį. Bankų reikšmė šalies ekonomikai atsiskleidžia per pagrindines jų funkcijas ir operacijas. Todėl, teigiama, kad ten kur stiprūs bankai, ten stipri ir ekonomika

Išryškinti kelis aspektus iš komercinių bankų istorijos, kurie mūsų manymų yra svarbūs, taip pat pateikti komercinių bankų atliekamas funkcijas ir operacijas.

Atlikti apklausą apie komercinių bankų naudojimąsi ir išanalizuoti AB „Swedbank“ banko veiklos rezultatus.

Tyrimo metodai: Internetinių šaltinių teorinė, palyginamoji duomenų ir santykinių finansinių rodiklių analizė.

Lietuvos bankų sistema dar jauna lyginant su išsivysčiusiomis šalimis, kur finansų rinkos stiprios ir, kurios turi ilgaamžiškas bankininkystės tradicijas.

Komerciniai bankai yra dažnai vadinami depozitiniais (indėlių) bankais, taip nurodant pagrindinę bankų veiklos kryptį. Taigi bankai yra indėlių įstaigos arba vietos, kur fiziniai ir juridiniai asmenys gali padėti (deponuoti) savo pinigus.

Indėliai – tai banke padėta pinigų suma, kurią bankas įsipareigoja grąžinti ir už kurią moka palūkanas, tai saugus ir lankstus investavimo būdas. Pagal kiekvieno žmogaus poreikius ir lūkesčius, kuomet jie gali pasirinkti tinkamiausią būdą taupyti ir investuoti savo pinigus. Todėl taupymo būdo pasirinkimas, priklauso nuo žmogaus poreikių ir kaupimo laikotarpio.

Darbo praktinėje dalyje lyginsime „Swedbank“ ir „DNB“ komercinių bankų terminuotuosius indėlius. Nutarėme padėti terminuotą indėlį 1000 USD, 36 mėnesių terminui. Nes įdėjus pradinę sumą eurais į AB „DNB“ banką palūkanų norma nebuvo rasta, todėl eurus negalėjome imti kaip lyginamąją valiutą. Pagal pateiktus rezultatus, padarysime išvadas, kuriame banke palankiau dėti terminuotą indėlį ir kokia valiuta priaugs daugiau palūkanų.

Įdėjus pradinę sumą (1000 USD) per 36 mėnesių laikotarpį, kurio indėlio palūkanų norma 0,4% , palūkanų suma bus 12,17 USD. Termino pabaigoje iš viso turėsime 1012,17 USD.

Įdėjus pradinę sumą (1000 USD) per 36 mėnesių laikotarpį, kurio indėlio palūkanų norma 0,62% , palūkanų suma bus 18,60 USD. Termino pabaigoje iš viso turėsime 1018,60 USD.

Apibendrinant abiejų bankų terminuotų indėlių skaičiuokles, galima daryti prielaidą, kad palankiau indėlį dėti į AB „DNB“ banką, nes palūkanų norma didesnė nei AB „Swedbank“, todėl palūkanų suma praėjus terminui būna didesnė.

Yra galimybė grąžinti paskolą anksčiau termino be jokio papildomo mokesčio, jeigu vienu kartu grąžinama iki 2500 Eur;

Iki 10 000 Eur paskola suteikiama neišėjus iš namų („Swedbank“ interneto banke).

Be turto įkeitimo galima maksimali suma iki 20 000 Eur.

Darbo praktinėje dalyje lyginsime „Swedbank“ ir „DNB“ komercinių bankų vartojimo paskolas. Imsime kriterijų, kad pageidaujamą paskolą ims sutuoktiniai, kurie neturi nepilnamečių vaikų, grynosios mėnesio pajamos šeimoje 1500 Eur, taip pat nėra įsipareigojimų kituose kredito įstaigose. Paskolos pageidaujama suma 5300 Eur, termino trukmė 48 mėnesiai.

Pagal minėtus vartojimo paskolos kriterijus, „DNB“ banko skaičiuoklė pateikė šiuos duomenis. Mėnesinė kredito įmoka 137 Eur, esant 10% palūkanų normai. Taip pat bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma bus 6572 Eur.

  • Microsoft Word 313 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2740 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Lietuvos komercinių bankų funkcijos ir operacijos savarankiškas darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos komercinių bankų funkcijos ir operacijos savarankiškas darbas. (2017 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-komerciniu-banku-funkcijos-ir-operacijos-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 06:42
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo