Lietuvos komercinių bankų vartojimo kreditų sąlygų palyginamoji analizė


Finansų analizė. Lietuvos komercinių bankų vartojimo kreditų sąlygų palyginamoji analizė įvadas. Tyrimo metodai. Tyrimo rezultatai. Komercinio banko samprata. Vartojio kredito sąlygos. medicinos bankas. Dnb bankas. Anuitetų metodas . Linijinį metodą . DNB ir Medicinos bankų sąlygas vartojimo kredito išdavimui palyginimas.


Šio straipsnio tikslas – išanalizuoti dviejų pasirinktų Lietuvos komercinių bankų vartojimo kreditų sąlygas.

Tyrimo rezultatai: Pasirinktieji du bankai – DNB ir Medicinos bankas suteikia vartojimo kreditus panašiomis sąlygomis. abiejuose bankuose maksimalus vartojimo kredito grąžinimo terminas yra iki 5 metų. DNB banke suteikiama didesnė suma – 40000 tūkst. Lt., nei Medicinos banke – 20000 tūkst. Lt. Abiejuose bankuose nereikia įkeisti turto, taip pat pasiimtą vartojimo kredotą galima grąžinti dalimis. DNB bankas siūlo paskolos draudimą, o Medicinos banke apie tai informacijos nėra. Medicinos banke palūkanas galima sužinoti tik susisiekus su banku, o DNB banke palūkanas galima pasirinkti. Abiejuose bankuose vartojimo paskola suteikiama tiek litais, tiek eurais, bei ši paskola suteikima tiek DNB, tiek Medicinos banke nuo 21 metų.

Komercinio banko samprata. Bankas – tai finansų įstaiga teikianti finansines paslaugas žmonėms, įmonėms (renkanti indėlius ir išduodanti paskolas) pagal valstybės suteiktą licenciją. Paprastai bankai uždirba iš mokesčių už paslaugas bei palūkanų maržos. Bankai skirstomi į 5 rūšis – centrinis bankas, komercinis bankas, investicinis bankas, privatus bankas ir taupomasis bankas. Dažnai komerciniai bankai vadinami tiesiog bankais, ir teikia šias pagrindines paslaugas:

Mano tema siejasi su viena bankų rūšimi, tai būtų komerciniai bankai. Iš viso Lietuvoje veikia 7 lietuvos banko licenciją turintys komerciniai bankai – SEB bankas, Swedbank‘as, DNB bankas, Šiaulių bankas, Medicinos bankas, Citadele bankas ir bankas Finasta. Kaip darbo autorė pasirinkau du komercinius bankus – DNB ir Medicinos bankus. Toliau bandysiu palyginti šių dviejų bankų vartojimo kreditų sąlygas ir tai išanalizuoti.

Sumą nuo 250 Lt (72,40eur) iki 5 000 Lt (1448,10eur)galima gauti iš karto grynaisiais pinigais.

APGALVOTA – galimybė grąžinti paskolą anksčiau termino be jokio mokesčio, jei vienu kartu grąžinama iki 8000 Lt.(2313,34eur)

 • Finansai Analizės
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Bernadeta
 • 7 puslapiai (1671 žodis)
 • Universitetas
 • Finansų analizės
 • Microsoft Word 72 KB
 • Lietuvos komercinių bankų vartojimo kreditų sąlygų palyginamoji analizė
  10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos komercinių bankų vartojimo kreditų sąlygų palyginamoji analizė. (2015 m. Gruodžio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-komerciniu-banku-vartojimo-kreditu-salygu-palyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:17