Lietuvos konstitucija projektas


Lietuvos konstitucija. Kas yra konstitucija? Konstitucijos pagal formą gali būti skirstomos į. Pirmoji pasaulyje rašytinė Konstitucija buvo paskelbta JAV 1787m. Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir žmogaus teisės. Lietuvos Respublikos laikinosios konstitucijos pamatiniai dėsniai. 1920m. Priimta trečioji Laikinoji Lietuvos valstybės Konstitucija. 1922m. 1928 metų konstitucija. 1938 metų konstitucija. Lietuvos okupacijos ir to meto konstitucijos. Konstitucijos priėmimas. Konstitucijos egzaminas.


Paprotines; Rašytines. Senovėje Lietuvoje buvo paprotinė teisė, niekur nebuvo užrašyti jokie įstatymai. Pirmaisiais rašytiniais įstatymais laikomi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių išleisti įstatymai, teisynai ir privilegijos XV- XVI a. Atsiradus daugybei privilegijų jos buvo surinktos į vieną įstatymų rinkinį- statutą. 1529 m. įsigaliojo I Lietuvos Statutas, kurio pagrindą sudarė senovės lietuvių paprotinės teisės.

Pirmoji rašytinė Konstitucija Europoje; Abiejų Tautų Respublika 1791m. Gegužės 3d.

Buvo paskelbti 1919m. Vykstant nepriklausomybės kovoms. Jie skelbė apie piliečių lygybę prieš įstatymus, asmens ir būsto neliečiamumą, tikybos, spaudos, žodžio ir susirinkimų laisvę. Įsteigta valstybės Prezidento institucija.

Lietuva buvo paskelbta demokratine respublika. Šia konstitucija buvo panaikinta mirties bausmė.

Pirmoji nuolatinė konstitucija; Vadinama Seimokratinę Konstitucija. Seimą renka piliečiai. Privalomas tikybos mokymas. Seimas renka prezidentą ir formuoja vyriausybę. Ir seimas ir prezidentas pareigas eina 3 metus. 1928 metų konstitucija: Priimta kai A. Smetona įvykdė perversmą. Šią konstituciją priėmė prezidentas ir ministrai.

Priimta kai A. Smetona įvykdė perversmą. Šią konstituciją priėmė prezidentas ir ministrai. Prezidentui suteikta daug teisių Neveikiant seimui leisti įstatymus ir atlikti kitas seimo f-ijas. kontroliuoti įstatymų leidžiamąją ir vykdomąją valdžias. Seimas renkamas 5 metams. Prezidentas ir tautos atstovai - 7 metams. 1928m. Konstitucija įtvirtino autoritarinį valdymą.

  • MS PowerPoint 3091 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (637 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Margarita
  • Lietuvos konstitucija projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos konstitucija projektas . (2018 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-konstitucija-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 16:47
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo