Lietuvos kraštovaizdžio vertybės


Aleksandro Stulginskio universitetas. Įvadas. Nekilnojamojo paveldo samprata. Nekilnojamasis paveldas. Kraštovaizdžio vertybių terminai. Pirmykštė bendruomenė (iki IX a. Fizinės ir kultūrinės vertės būklė. Panaudojimas. Kultūros paveldo būklė, naudojimas ir apskaita. Fizinės ir kultūrinės vertės būklė. Panaudojimas. Turistinių išteklių grupės. Turizmo išteklių panaudos kryptys. Vertybių naudojimas ir apsaugos veikla. Sovietmečio paminklų apskaita. Apskaita. Istoriškai susiklostęs Lietuvos kaimo kraštovaizdis kaip saugotinų vertybių geokultūrinis kompleksas 1/. Kraštotvarkos praktinė veikla. Planavimo proceso stadijos. Praktinis zonavimas. Teritoriniai kraštotvarkos karkasai. Gamtinis karkasas. Geoekologinė paskirtis. Gamtinio karkaso funkcinės struktūros dėmenys. Urbanistinis karkasas. Rekreaciniai interesai. Konservacinė kraštotvarka.


Darbo objektas: Lietuvos kaimo kraštovaizdžio vertybės ir kraštotvarkos veikla. Darbo tikslas: Pateikti informacija apie kraštovaizdžio vertybes, istorines aplinkybes Lietuvos kaime, kultūros paveldo būkle ir kt. Darbo uždaviniai:.

Paveldu vadiname visą kultūros ir gamtos palikimą, kurį paveldėjome atkūrę nepriklausomą valstybę ir iš kurio privalome atsirinkti saugotinas vertybes sau ir ateinančioms kartoms.

Tai visas praeities medžiaginis kultūros ir gamtos palikimas, kuris yra eksterjerinėje aplinkoje ir susijęs su konkrečia vieta. Jis yra sukultūrinto kraštovaizdžio dėmuo, istoriškoji jo vertybių dalis. Nekilnojamasis kultūros paveldas yra humanizuotas kraštovaizdžio vertybių dėmuo, istoriškai ir dvasiškai įprasminantis kraštovaizdį.

Materialinė vertė susijusi su praktiniu naudojimusi vertybėmis ir jų ekonomine nauda. Ekonomika skatina vertybes naudoti, taip, kad jos tenkintų kuo daugiau poreikių ir būtų išsaugomos kuo mažesnėmis sąnaudomis. Kultūrinė vertė tai aksiologinė kategorija, kurią nusako tokie esminiai objekto požymiai kaip autentiškumas, meninė branda, istorinės informacijos krūvis, etniniai savitumai. Kultūrinė reikšmė tai gnoseologinė kategorija, nusakanti objekto svarbą (reikšmingumą) kultūrinės veiklos sritims : istorijai, archeologijai, architektūrai, urbanistikai, etnografijai ir kt. Visuomeninė reikšmė tai socialinė kategorija, apibrėžiama visuomenės institucijų domėjimosi objektų laipsniu, t.y. kiek tas objektas svarbus vietos bendruomenei, regionui, valstybei ar kitokiam etniniam bei administraciniams vienetui.

Šioje formacijoje nekilnojamasis kultūros paveldas formavimosi ilgiausiai, beveik keturis tūkstantmečius – nuo paskutinio ledynmečio iki pat mūsų eros devinto dešimtmečio.

  • MS PowerPoint 835 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (1060 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lilijana
  • Lietuvos kraštovaizdžio vertybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos kraštovaizdžio vertybės. (2020 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-krastovaizdzio-vertybes.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 17:14
×
115 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo