Lietuvos kultūra ir ūkis sovietmečiu


Lietuvos kultūra ir ūkis sovietmečiu. KultŪra sovietmeČiu. Kino teatras Vilniuje „Neris“. ŽemĖs Ūkio reforma. MokesČio didinimo spartumas. Ūkio raida. StambiaplokšČiai namai auga vienas po kito. Vilniaus gatves rekonstruoti pradėta apie 1960 m. Lenino aikštĖ. Judri ir triukšminga miesto dalis- Stalino prospektas. „Naujasis tiltas per NerĮ “. SkaiČiavimo mašinŲ gamykla Vilniuje. Vilkaviškio ūkis sovietmečiu. 1944 m. , prasidėjus antrai sovietŲ okupacijai. Išvados. Naudota literatūra.

1944 – 1953m.ypač nusiaubta lietuviškoji kultūra. Mokyklas pradėjo kontroliuoti valstybė ir partijos. Literatūrą, dailę, teatrą ir kiną apribojo socialistinio realizmo rėmai. Mokslas taip pat buvo suskirstytas ideologiniu pagrindu.

Rašytojams kūryba gimdavo griežtomis cenzūros ar savicenzūros sąlygomis. Be valdžios pritarimo į viešumą neišeidavo spektakliai, filmai, romanai, poemos ar net paprasčiausia daina. Sovietinės – kultūros formos buvo priimtinos išauklėtoms pionierių ir komjaunimo organizacijoms.

Komunistai norėjo lietuvių žygdarbius suvaryti į kolūkius. Iš stambiųjų ūkininkų atimta žemė padalinta bežemiams. 1948 m.krašte prasidėjo masinė kolektyvizacija. 1949 – 1950m.į kolūkius komunistai suvarė apie 90% valstiečių. Prasidėjo kaimiečių bėgimas į miestus.

1946 m. rugpjūčio 3 d. Vilkaviškis tapo apskrities pavaldumo miestu. Šiuo laikotarpiu pastatyti siuvimo, konservų fabrikai, „Pasagos“ metalo dirbinių gamykla.

Sovietmečiu menininkai neturėjo galimybių kurti laisvai. Kaimo gyventojus slėgė dideli mokesčiai, prievolės. Miestuose kūrėsi pramonės įmonės, fabrikai.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 906 KB
  • 2014 m.
  • 23 puslapiai (518 žodžiai)
  • Rokas
  • Lietuvos kultūra ir ūkis sovietmečiu
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos kultūra ir ūkis sovietmečiu. (2014 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-kultura-ir-ukis-sovietmeciu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:42
×