Lietuvos kultūrinės dimensijos


Kultūrinės dimensijos. Lietuva. Individualizmas prieš kolektyvizmą. Lietuvoje Individualizmas. Galios distancija. Lietuvoje Vidutinė galios distancija. Neapibrėžtumo vengimas. Lietuvoje Aukštas neapibrėžtumo vengimas. Vyriškumas- Moteriškumas. Lietuvoje Polinkis į moteriškumą. Ilgalaikė orientacija prieš trumpalaikę orientaciją. Lietuvoje Ilgalaikė orientacija. Išvados.


Šiame pristatyme išnagrinėsiu Lietuvos gyventojų kultūrą pagal penkias kultūrines dimensijas: Individualizmas prieš Kolektyvizmą; Galios distancija; Neapibrėžtumo vengimas; Vyriškumas- moteriškumas;

Tendencija greičiau patenkinti asmeninius poreikius; Kiekvienas rūpinasi savimi ir savo šeima; Kiekvienas turi teisę į asmeninį gyvenimą; Būdinga autonomija; Būdingas asmeninis finansinis saugumas.

Žiūrima grupės interesų; Orientuojamasi i kolektyvizmą; Poreikis priklausyti grupei; Stipri priklausomybė institucijai, kuri įtakoja asmens asmeninį gyvenimą, pareigas bei saugumą.

Individualizmas išaugo po nepriklausomybės atgavimo, kuomet sumažėjo priklausomybė nuo žemės ūkio, atsirado daugiau moderniu technologijų, išsivystė miesto gyvenimas. Šeimos nariai palaiko tvirtus santykius ir tuo pat metu yra gerbiamas kiekvieno nario asmeninis gyvenimas. Vaikai nuo mažens mokomi atsakyti patys už savo veiksmus. Žmonės yra susitelkę į savo tikslus. Kiekvieno gyvenimas yra tik jų pačių reikalas.

Nelygybė- socialinės tvarkos pagrindas. Galia yra esminis visuomenės faktas, teisėtumas nėra svarbus. Kiekvienas turi savo vietą visuomenėje. Galingieji demonstruoja savo galią.

Nelygybė vertinama kaip blogis. Galios naudojimas paremtas įstatymais. Visi privalo turėti vienodas teises. Stengiamasi nedemonstruoti galios.

  • MS PowerPoint 708 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (482 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerda
  • Lietuvos kultūrinės dimensijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos kultūrinės dimensijos. (2016 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-kulturines-dimensijos.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 20:53
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!