Lietuvos kultūrinio paveldo turistinis panaudojimas


Rajonu miestu kulturinis paveldas referatai nemokamai. Paveldo panaudojimas. Kulturos paveldo panaudojimas.

Turizmo kursinis darbas. Įvadas. Kulturinio paveldo samprata. Kultūrinis paveldas lietuvoje. Turistu poveikis lietuvos paveldui ir jo panaudojimas. Unesco pasaulio paveldas lietuvoje. Išvados. Literatura.


Kiekvieno miesto ar miestelio istorija turi unikalių, tik jai vienai būdingų, bruožų. Deja, įvairių suiručių, nuosmukių metu juos dažnai padengia užmaršties kalėjimo voratinkliai. Laikui bėgant visa tai įgauna kitokią vertę – istorinę vertę. Todėl tiems, kas ryžtasi tuos bruožus atgaivinti, idant jie taptų plačiai visuomenei suvokiama, saugoma, vienaip ar kitaip pasauliui eksponuojama vertybė, į šį triūsą tenka įdėti daug kantrybės, meilės ir jėgų. Kaip apibrėžia lietuvos respublikos nekilnojamų kultūros vertybių apsaugos įstatymas, kultūros paveldas – karta iš kartos paveldimos, perimamos, sukurtos ir perduodamos kultūros vertybės, svarbios etniniu, istoriniu, estetiniu ar moksliniu požiūriu. Kultūros paveldo objektai – pavieniai ar į kompleksąį einantys objektai, registruoti kaip nekilnojamosios kultūros vertybės, Žemė sklypuose, sklypų dalyse, vandens, miško plotuose ar jų dalyse esantys statiniai ar kiti nekilnojamieji daiktai, kurie turi vertingųjų savybių ir kartu su jiems priskirta teritorija yra atskiri daiktinės teisės objektai ar gali jais būti. Kultūros paveldas apibrėžiamas kaip tai, kas yra ar gali būti paveldima, tai, ką praeities kartos išsaugojo ir perdavė dabarčiai ir ką reikšminga gyventojų dalis nori perduoti ateičiai. Tai lemia kultūrinis pasirinkimas ir veda prie tradicinės konservacinės (apsauginės) paveldo sampratos (dabarties žmonės – tik pasyvūs tarpininkai tarp kartų). Ši samprata ribojo naudojimosi paveldu galimybes. Pastaruoju metu “paveldo” sąvoka naudojama bet kam, ką vienaip ar kitaip, teisingai ar klaidingai galima sieti su praeitimi. Vieni iš kultūros paveldo objektų yra dvarai,pilys,regioniniai parkai,paminklai,miestai,nacionaliniai parkai ir tt. Todėl šiame darbe bus aptariama lietuvos kultūros paveldo išliekamoji vertė. Darbo tikslas: išanalizuoti lietuvos kultūros paveldo lietuvoje išliekamąją vertę ir kulturini panaudojima.

Darbo uždaviniai. Išanalizuoti kulturinio paveldo sampratą.

Atskleisti kultūros paveldo lietuvoje išliekamąją vertę.

Išanalizuoti lietuvos kultūros paveldo panaudojima.

  • Turizmas Kursiniai darbai
  • 2012 m.
  • Kristina
  • 22 puslapiai
  • Universitetas
  • Turizmo kursiniai darbai
  • ZIP 135 KB
  • Lietuvos kultūrinio paveldo turistinis panaudojimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos kultūrinio paveldo turistinis panaudojimas. (2012 m. Kovo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-kulturinio-paveldo-turistinis-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:57