Lietuvos laukinių gyvūnų istorija. Stumbras


Įvadas. Bendra stumbro charakteristika. Kilmė ir paplitimas. Išvaizda. Mityba. Stumbras Lietuvos istorijoje nuo atsiradimo iki šių dienų. Pirmosios žinios apie stumbrus. Stumbrų medžioklė. Medžioklės priemonės ir būdai. Medžioklės lobiai. Dailės kūrinių ir medžioklės trofėjų paroda „Stumbro medžioklė“. Pirmosios pastangos išsaugoti stumbrus. Stumbrų situacija XX a. Lietuvoje. Pašilių stumbrynas. Stumbro įvaizdis simbolikoje ir heraldikoje. Išvados. Priedai. Literatūros sąrašas.

Šio darbo tikslas – išsiaiškinti stumbro reikšmę ir svarbą Lietuvos istoriniame, kultūriniame ir buitiniame kontekste. Stengsiuosi įvykdyti šiuos uždavinius: 1) pateikti trumpą stumbro charakteristiką; 2) aptarti stumbro vaidmenį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais; 3) aprašyti stumbro medžioklės priemones, būdus ir lobius; 4) apibūdinti stumbro situaciją XX a. Lietuvoje; 5) atskleisti stumbro įvaizdį simbolikoje ir heraldikoje.

Rašant darbą, rėmiausi Lietuvos zoologų, biomedicinos mokslų daktarų Lino Balčiausko, Petro Bluzmos ir Rimanto Baleišio parašyta knyga „Lietuvos kanopiniai žvėrys“, kurioje radau informacijos apie stumbrų paplitimą, jų fiziologines savybes, šių dienų aktualijas. Gamtininko Gedimino Isoko darbuose – „Gaudžia ragas“ ir „Giriose“ – daug sužinojau apie stumbrų medžioklę, jos priemones ir būdus, medžioklės lobius. „Lietuvos raudonoji knyga“ ir Algirdo Navasaičio knyga „Miško žvėrys“ pravertė aprašant stumbro išvaizdą, mitybą, populiaciją, vertę ir apsaugą.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 221 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (3664 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Lietuvos laukinių gyvūnų istorija. Stumbras
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos laukinių gyvūnų istorija. Stumbras. (2014 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-laukiniu-gyvunu-istorija-stumbras.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:08
×