Lietuvos literatūrinės premijos


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

2014 metų vaikų Lietuvių literatūros lauretė Lina Žutautė gavo premiją už pasakų kūrimą vaikams. Apibendrindama norėčiau pasakyti , kad vaikai iš pasakų gali tobulinti save , tapti nuoširdūs , atskirti gėrį nuo blogio. 2014 metų lauretas Romas Sadauskas , gavo Žemaitės premiją už eseistinį romaną ,, Gyvenimas prie vieškeluko “. 2015 metų lauretas Mykolas Sauka , gavo Kazimiero Barėno premiją , už apsakymų knygą ,, Grubiai “.


Lietuvoje už literatūrinius pasiekimus kasmet arba kas keletą metų yra apdovanojami labiausiai savo srityje pasižymėję kūrėjai. Jie apdovanojami įvairiomis, prestižinėmis laikomomis, literatūrinėmis premijomis. Išvardysiu jų keletą. Tai Žemaitės literatūrinė premija; Antano Baranausko literatūrinė premija; Bernardo Brazdžionio literatūrinė premija; Jurgos Ivanauskaitės vardo premija; Literatūros redaktoriaus premija, skiriama geriausiam metų redaktoriui; Vaikų literatūros premija, suteikiama už geriausius vaikų literatūros kūrinius, Šioje kalboje norėčiau pristatyti pastarųjų metų laureatus: Liną Žutautę (2014m.), Romą Sadauską (2014m.) ir Mykolą Sauką (2015m.). Šie kūrėjai nėra mokykliniai autoriai, todėl papildomai jais pasidomėti buvo labai įdomu. Kalbėdama remsiuosi kultūrine, literatūrine ir asmenine skaitytojo patirtimi.

2014 metų lauretas Romas Sadauskas, gavo Žemaitės premiją už eseistinį romaną ,,Gyvenimas prie vieškeluko“. Gal nesu visai objektyvi, tačiau manau, šis eseistinis, tiek prozos, tiek poezijos vėrinėliais išpuoštas R.Sadausko romanas - puikus. Viena tų knygų, kurias įpusėjęs jau imi liūdėti, kad šis skaitymo malonumas ne begalinis, kad knyga tuojau baigsis. R. Sadauskas gavo Žemaitės premiją, nes viena prestižinių Lietuvos literatūrinių premijų, skiriama už prozos ar publicistikos kūrinius kaimo tematika. R. Sadauskas – gamtos žmogus. Jo parašytų ir išleistų knygų skaičius jau artėja prie pusšimčio.

Lietuvos literatūrinės premijos. (2016 m. Balandžio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-literaturines-premijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 07:47