Lietuvos mados istorija


Įvadas. Lietuvos mados istorija. Nuo valstyės susidarymo iki nacionalinio kostiumo. Viduramžių Lietuvos mada. Renesanso ir baroko Lietuvos mada. Carinės Lietuvos mada. Išvados.


Lietuvos mada istorijoje labai glaudžiai susijusi su valstybės kūrimu, politika, architektūra ir net tokiasi faktoriaia kaip naudingomis vedybomis. Vedybos su itale Bona Sforca buvo naudingos ne tik valstybės atžvilgiu, bet ir Lietuvos madai. Bona įnešė daug itališko stiliaus tiek į architektūrą tiek į Lietuvos mados stilių. Gotika atsiradusi Prancūzijos architektūroje XII a.,atspindėjo XV a.madoje visoje europoje lietuvoje taippat.

Iš istorijos žinome, kad Lietuvos valstybė kūrėsi XIII a., formavosi XIV a. ir pasiekė savo didžiausią galybę XV a. Šiuo viduramžių laikotarpiu apie madą Lietuvoje galime spręsti tik iš didžiojo kunigaikščio ir didikų luomo aplinkos. Visa tai kas buvo madinga Europos monarchų dvaruose, atkeliaudavo ir iki Lietuvos. Mindaugo valdymo laikais į Lietuvą buvo pradėti importuoti vilnoniai ir kitokie audiniai, Gediminas savo laiškuose į Vilnių kvietė įvairius amatininkus, tame tarpe ir siuvėjus, na o Vytautas Lietuvą galutinai įtraukė į krikščioniškų Europos valstybių gretas, dėka ko, mūsų šalyje pradėjo plisti vėlyvosios gotikos mados.

  • Microsoft Word 460 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (631 žodžiai)
  • Laura
  • Lietuvos mados istorija
    10 - 5 balsai (-ų)
Lietuvos mados istorija. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-mados-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 21:53
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo